Ajutor mic website

Creat de Vali, Martie 01, 2016, 01:21:00 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Vali

Salutare, e vorba de un prieten care are o mica activitate manufacturiera si m-a rugat sa-l ajut cu un mic website de prezentare. E nevoie doar de spatiu pentru galerii de poze si ceva text aditional. Important e sa se poata interveni si modifica permanent chiar de catre omul nostru, care n-are prea multa experienta vizavi de web.

Nu se vor lua in considerare facebook sau alte chestii asemanatoare, de socializare, discutii etc. E vorba de o activitate de nisa, dedicata altui public decat cel de pe fb. Poate o idee ar fi ceva tip blog, dar nu am prea multa experienta ca sa stiu cu ce sa-l indrum. Oricum, omul vrea sa plateasca si sa obtina un serviciu minimal, dar suficient pentru activitatea lui.

Daca aveti ceva sugestii, asteptam detalii. Iar din partea baietilor de pe forum care se ocupa cu asa ceva (majoritatea ne stim deja), poate povestim direct pe privat, la nevoie va sun eu. Multumim anticipat pentru orice idee.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

sebba

sa-mi dea pe PM ce are nevoie, incerc sa-i fac loc pe undeva...
Simulatoare Teste ANR - http://anr.end.ro

republicii

cabanova.....este un constructor de site-uri gratis.

Vali

Stimati colegi, multumesc pentru interventii, pe topic si pe privat. Scuze de intarziere, ieri 1 martie si azi vremea buna m-au retinut din a scrie pe forum pana la aceasta ora.

@sebba: din pacate omul nu are cont aici si deci nu poate comunica prin pm. Eu sunt cel care ma ocup (ajutor dezinteresat), asa ca propun sa povestim intre noi pe pm. Deocamdata ma gandesc la solutia optima dpdv webdesign, deci hostingul si eventual domeniul le vom rezolva ulterior.

@republicii: multumesc Catalin de sugestie, insa intentia e sa facem un site mic, dar care sa arate cat de cat "profi". Nu stiu cat de potrivit ar fi cabanova pentru asta. Recunosc ca nu am experienta si nu sunt pasionat de webdesign, asa ca poate gresesc.

Ramane sa povestim pe privat ceva detalii cu colegii cu care am inceput discutiile. Va rog sa-mi spuneti cu ce va pot ajuta la randul meu :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

sebba

Ok Vali, cand ajunge sa aibe nevoie de hosting sa ma anunti.
Din pacate nu am timp sa ma pot ocupa si de partea de creatie website

mobile...

Simulatoare Teste ANR - http://anr.end.ro