Intrunirile capcompas

Creat de Vali, Martie 02, 2017, 09:01:05 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mariusm piesenoi111

Mii de scuze Vali că am scris aici despre.....dincolo😀
E doar in dorința de a mă vedea cu oamenii cu aceleași pasiuni
Mulțumesc

Vali

Citat din: mariusm piesenoi111 din Aprilie 13, 2018, 09:35:33 PM
Mii de scuze Vali că am scris aici despre.....dincolo😀
E doar in dorința de a mă vedea cu oamenii cu aceleași pasiuni
Mulțumesc

Cred ca ai uitat ca pe capcompas.ro e democratie si nu se supara nimeni vreodata de la treburi din-astea :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

stefand600

Se apropie deschiderea pescuitului! Aveti careva ceva ganduri? Eu o sa merg pe data de 15, sper sa fie mai putina aglomeratie. Banuiesc ca saptamana viitoare va fi foarte aglomerat pe canale.
Stefan D

Alex1958

Salut,
Am fost eu imediat dupa deschidere. Pe Chilia.
Surprinzator n-a fost foarte aglomerata balta. Ceea ce este foarte frumos este ca natura inca nu e pangarita de mizeriile aduse de pescari pe maluri.
Da' saci de gunoi plutind tot am vazut cativa....

stefand600

Ieri am venit din zona Maliuc-Mila23. Vineri si luni a fost OK, sambata si duminica pe Sontea si Olguta erau zeci de barci locale cu turisti si "bizoni de balta" cu barci cu motoare de 300 CP inmatriculate SN. A trebuit sa ma refugiez pe canale mici unde astia nu intra cu mastodontii lor. A mers bibanul foarte bine si rosioara mare 100-300 gr.
Stefan D

scm_ro

Weekend-ul viitor o sa fiu si eu in zona Murighiol, Isac, Perivolovca. Mai merge cineva?

Vali

Ia sa vedem daca am cu cine sa ma intrunesc poimaine :). Care vine, dati un semnal. O sa fim 2 din Galati (consoarta + pletosul), daca mai e cineva din Galati, Braila, Slobozia (sau Buzau), mai avem 3 locuri.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

stefand600

Iese cineva de Sf. Maria in DD? Eu voi face o tura la Maliuc intre 15-19 august.
Stefan D

Alex1958

Eu merg sigur cu sotia.
Daca e limpede voi fi pe Chilia la Obrize, daca nu probabil undeva pe la mare, Perisor sau chiar Sf Gheorghe.

bradutzu

salut
Sunt vesti bune! La Galati dunarea ajunge din ce in ce mai limpede iar Siretul are debitul scazut ceea ce inseamna ca numai are mare influenta asupra dunarii! cred ca in 2 sapt vom avea conditii ideale de pescuit in delta!
Sa auzim numai de bine!

Alex1958

Citat din: bradutzu din August 13, 2018, 09:39:17 PM
salut
Sunt vesti bune! La Galati dunarea ajunge din ce in ce mai limpede iar Siretul are debitul scazut ceea ce inseamna ca numai are mare influenta asupra dunarii! cred ca in 2 sapt vom avea conditii ideale de pescuit in delta!
Bradutule,
Am vorbit si eu cu baietii, se limpezeste, e clar! Si scade ca la balamuc pe fondul unei incalziri masive.
Da' 2 saptamani ....?
Oricum daca dai de mine pe garla (Arielle!) dau o bere sau un sprit!
Fire zbuciumate!

bradutzu

La Galati Dunarea inca vine "patata" dar in delta se rinde peste. Pe Babina se pare ca merge binisor iar pe obrize se gaseste crap pe intinsuri si apa mica!
Sa auzim numai de bine!

Alex1958

Ai dreptate Bradutu.
S-a terminat cu concesiunea, erau cam 20 barci pe Babina, chiar si corturi pe mal.
E cam haos, umbla politia de frontiera dar nu cred ca s-a luat de cortisti. Problema va fi mizeria pe care o lasa in urma.
S-a prins peste tot. Eu m-am tinut de program si a fost foarte OK.

bradutzu

super!
Vreau si eu sa cobor. sa vedem daca reusesc weekendul asta sau o las pe saptamana viitoare
Sa auzim numai de bine!

black

 Nu fiti optimisti in privinta Babinei. Sunt zeci de km de plase si peste doar la magazinul din Tulcea. Apa este f mica si buruiana muta tare