Achizitie Black Sea Fishing 510

Creat de adypescar, Februarie 17, 2018, 02:04:19 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mariusm piesenoi111

Doar submotorizata stropește.
Altfel.....e poezie
Eu am 300kg în pupa(eu motor si benzina) si glisează în două lungimi de barca cu 30CP
Si supraîncărcată e adevărat ca stropește dar nu în barcă ci pe langa

adypescar

Asta este un lucru excelent, dam bătaie și continuam procesul de achiziție :), după ce voi fi cu barca în parametrii revin cu detalii și extra mulțumiri[emoji482]. Numai ca pana atunciva mai dura, am înțeles ca abea în Aprilie o sa poata livra și dupa urmează echiparea, iar după proba, dar fără pescuit ca doar este prohibiție, dar de la începutul lunii Iunie (vad ca și pe Chilia tot 60 de zile este prohibiție), pescuit cu fiecare ocazie.... Cu prieteni înarmați cu bere, vin  și tărie după caz,  ca doar delta este la o aruncatura de băț :).
Mulțumesc tuturor pentru informațiile prețioase date!

Trimis de pe al meu E6653 folosind Tapatalk


mariusm piesenoi111

Salutare
Ca sfat :când te duci la ei le spui că ești recomandat de un client mulțumit(Marius Mureșan) întrebi de Adrian si mergi cu motorul si cabluri si tot ce îți trebuie si ii rogi sa îți pună ei motorul.
Te mai costa puțin dar merita
Alt sfat:
Sa le spui sa îți pună bateria în consolă nu sub cur între rezervoare :)
P.S.:si poate facem o liniuță în Delta sau altundeva
A propos:de unde ești?

adypescar

Citat din: mariusm piesenoi111 din Februarie 24, 2018, 09:47:14 PM
Salutare
Ca sfat :când te duci la ei le spui că ești recomandat de un client mulțumit(Marius Mureșan) întrebi de Adrian si mergi cu motorul si cabluri si tot ce îți trebuie si ii rogi sa îți pună ei motorul.
Te mai costa puțin dar merita
Alt sfat:
Sa le spui sa îți pună bateria în consolă nu sub cur între rezervoare :)
P.S.:si poate facem o liniuță în Delta sau altundeva
A propos:de unde ești?
Din Constanța.
Adrian nu mai lucrează de ceva vreme la ei,  asta dacă vorbim de Adrian Danila, acum am înțeles ca este un anume Costică? Adrian acum lucrează la Nauticlife, nu contează....Chiar am de gând sa merg Luni pana la Tulcea sa le dau avansul și sa discut toate detaliile despre configurarea barci, am ceva în cap și nu va arata standard si atunci voi discuta si de montajul motorului.
Liniuta? Pffa! Oricând, eu sunt mai mult în Delta decât acasă :) glumesc, dar cu măsură,  merg de minim 15 ori în Delta pe parcursul unui an, ultima oara anul asta inainte de prohibiție.
Poate vom reuși sa ne întâlnim și sa socializam în direct, din cate am citit și tu esti prietenos și o sa iasă treabă bună..

Trimis de pe al meu E6653 folosind Tapatalk


mariusm piesenoi111

Foarte prietenos :)
Ah....mi-am amintit.
Am văzut și o șmecherie la un prieten din Mila (Marian de la GigantFish) care a comandat anul trecut parcă doua sau trei Black Sea si a făcut si modificare foarte tare.
A mutat consola pe cheson si acum are loc sa stea mișto în spate la pescuit cu scaun rotativ si cu unditele pe un suport peste motor.
Si el a blocat chesonul dar cred că (cu putina proiectare)se poate monta consolă pe capac cheson si rabata pt a avea spațiul util din cheson
Just my2cents

daves_32

Ca un minus la aceasta barca, este lipsa unui sant de scurgere a apei din jurul compartimentului de ancora. Nu stiu daca la modelele actuale s.a rezolvat dar trebuie atentie la aceasta problema.

adypescar

Citat din: mariusm piesenoi111 din Februarie 25, 2018, 11:21:24 PM
Foarte prietenos :)
Ah....mi-am amintit.
Am văzut și o șmecherie la un prieten din Mila (Marian de la GigantFish) care a comandat anul trecut parcă doua sau trei Black Sea si a făcut si modificare foarte tare.
A mutat consola pe cheson si acum are loc sa stea mișto în spate la pescuit cu scaun rotativ si cu unditele pe un suport peste motor.
Si el a blocat chesonul dar cred că (cu putina proiectare)se poate monta consolă pe capac cheson si rabata pt a avea spațiul util din cheson
Just my2cents
Salut, chiar acest lucru o sa fac și eu, sa ii pun consola pe prima bancheta si scaunul rotativ, am o soluție sa nu pierd spațiul din bancheta, voi discuta când ajung la Tulcea, dar pana acum nu a permis vremea.
Dacă tot nu a permis vremea sa ajung la Tulcea am avut timp sa aleg culoarea și sa lansez comanda. :)
Merci!

Trimis de pe al meu E6653 folosind Tapatalk


mariusm piesenoi111

Chiar sunt curios ce soluție ai pt cheson si vreau sa îmi spui si care e diferența între matrița veche si cea nouă.
Ca următoarea tit Black Sea o vreau dar mai personalizată.😂😂😂

Stef2003


adypescar

Citat din: Stef2003 din Martie 18, 2018, 07:04:03 PM
Salut Adypescar,este gata barca?
Salut, încă nu s-au apucat de ea, pe la jumătatea lui Aprilie am discutat ca va fi gata....

Trimis de pe al meu E6653 folosind Tapatalk


Stef2003

Si eu am comandat  o barca Blacksea 510 la Pronautica  cu consola mare postata pe chesonul din mijloc la fel ca cea a lui Marian de la Gigantfish de la Mila 23 si sunt tare curios cum  se va comporta pe apa. Barca trebui sa fie gata   la sfarsitul acestei luni sau la inceputul lunii aprilie.

adypescar

Eu o vreau cu consola mica montata pe centrul chesonului. Cand ai facut comanda?

Stef2003


Stef2003


adypescar

Citat din: Stef2003 din Martie 18, 2018, 09:55:34 PM
Am comandat barca acum o luna!
Îi și montezi motorul la ei? Când este gata poate postezi niște foto..

Trimis de pe al meu E6653 folosind Tapatalk