reparatie chila

Creat de pilu, Noiembrie 05, 2019, 09:05:13 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pilu

Loc ar fi ..dar odata  ansamblata barca nu se va mai putea umbla la rezervor decat daca as taia o gura de vizitare si nu vreau sa fac asta. este loc destul in copartimentele celelalte (spatiile vopsite gri)

teo pes

Rezervorul in fata dupa forma barcii, eventual cu capac+garnitura subtire de mastic sau silicon(nu umbli la un rez de inox prea des!! ;D)gura de alimentare si aerisitor in bordaj!
Viata i grea !!  Dar trece !!

pilu

Am reluat lucrul de o saptamana la barcuta ,bine am mai lucrat intre timp dar la tapiterie ,instalatia electrica ,un T-tower de inox .Am terminat cu batutul fibrei ,am mai dat doua straturi stratimat si unul tesatura pe toata suprafata de pe care a fost dat jos gelcoat-ul .Am slefuit si am chituit totul. Acum urmeaza o noua slefuire si din nou chituire pana iasa asa cum trebuie sa pot vopsi. Incet  incet ma cam apropi de final....










































pilu

Gata cu reparatiile , mai am doar de ansamblat

dany

Ma uit la titlu:reparatie chila ...Mda...F.putin spus!Ai praf pe pavelele alea de mai faci o barca! :D
Dupa munca si rasplata !Felicitari !

pilu

Azi am pus cele doua jumatati impreuna...

gabriel.c

A ieșit foarte bine ,felicitări.
De unde și cât au costat buzunarele alea din interior. 

pilu

Sunt din constructia barcii buzunarele si e pusa o rama binenteles tot de producator

gabriel.c


kama3

Foarte misto a iesit. Felicitari!
Cu ce motor vrei sa o imperechezi?

pilu

maximul dat de producator e 70 cp ,sunt in cautare ...daca nu si un 60 merge binenteles 4 timpi injectie sau e-tec

pilu

mai am de pus chederul dar sa se incalzeasca afara ca trebuie incalzit bine cu feonul si daca e si rece afara devine complicat.. si prelata de care ma voi ocupa zilele urmatoare  ,bine ca am luat din timp toate materialele necrsare ,numai bine nu ma plictisesc stand acasa..

dany

Smechera barca!Eu am pus chedere incalzindu-le intr-un butoi cu apa.L-am pus pe pirostie si apa pe trei sferturi[butoi de 200 l],am pus pe deasupra butoiului un lemn de 7x5 sprijinit pe niste capre si pe el am pus chederul teapan scufundat un pic cate un pic in apa.L-am facut colac si pana s-a racit l-am si pus....

Florio

Citat din: pilu din Martie 26, 2020, 06:33:58 PM
mai am de pus chederul dar sa se incalzeasca afara ca trebuie incalzit bine cu feonul si daca e si rece afara devine complicat.. si prelata de care ma voi ocupa zilele urmatoare  ,bine ca am luat din timp toate materialele necrsare ,numai bine nu ma plictisesc stand acasa..

Foarte bine arată, diferența e uriașă, ca și munca depusă, probabil  :)

Copertina este pentru un eventual panou solar sau are vreun  alt scop? Pare cam mică pentru a fi utilă ca protecție.

pilu

este pentru protectia soare pt conducator dar intradevar este putin cam mica m-am gandit deja sa modific odata ce trecem perioada asta...