Salupa italiana de fibra

Creat de ionitzady, Decembrie 04, 2011, 02:41:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

ionitzady

hmmm , ne pregatim sa o dam la apa , ( pt bradutu) daca i-ti plac scaunele tapitate povestim cum si unde

Catalin

Beton...poate ne spui si noua ca sa iesim impreuna..ca nu am iesit pe apa inca...apa prea mare si nu prea aveam unde sa parcam safe...Poate ne spui ...daca ai fost...unde si daca este intrare din bratul Bunarii in balta Blasova???? Dupa hartile din satelit parca nu ar fi ...dar cine este de prin parte aia ar trebui sa stie sigur. Iar despre barca si puiut ..super amandoi...si impreuna si separat.

ionitzady

draga Catalin , daca te referi la BLASOVA , balta in forma de potcoava din IMB nu are iesire la dunare , este un LAC cu apa statatoare care are lagatura cu DUNAREA doar prin panza freatica .  Intradevar  in urma cu mult mult timp Blasova era un brat al dunarii , cel putin asa am fost invatat si asta stiu eu despre Blasova.
    Cat despre barca , nu am dat-o la apa , sper saptamana viitoare . Acum doua zile am vazut barci acostate vis-a-vis , unde cred ca este foarte frumos. Abia astept sa ajung in padurea inundata.

Intersect

Pot sa garantez ca padurea inundata este un vis au reaparut egretele,ratele si mai ales lebedele,foarte frumos....
Born to fish,forced to work!!!


ionitzady

ca tot zicea Vali ca brailenii impopotoneaza deocheatele lor , vin si confirm regula ... 

ma pot lauda si eu cu mult visatul turometru

mustatza

turometrul,turometru.....................volanul este super. ;D

dany

L-a luat in casa,ca s-ar putea sa-i fure careva  barca din spatele blocului ;D ;D ;D Nu te supara frate,nu m-am putut abtine ;)

ionitzady

:))
:))
:))
   l-am demontat pt a nu ma incomoda la montaj , iar de furat nu o poate fura pentru ca am lasat ancora pe beton  :o

ionitzady

Dragii mei a venit randul banchetei spate sa primeasca putina atentie asa ca dupa un lung si minintios studiu , am decis sa las bancheta veche si sa vin cu doua perne ( sezut + spatar ) cu care sa fac ce vreau , sa le pun la plimbareala , '' sedinta foto ''   :o , sau sa dorm pe ele in barca . Dupa ce am prins curaj,  am croit materialul si am cautat pe cineva sa le coasa ...  , dupa un timp m-am jucat cu bolduri si cand am vazut ca prinde forma mi-am adus aminte ca am o masina de cusut si ca nimeni nu s-a nascut invatat asa ca ...  puteti vedea  ::) ::) ::) :P :P :P

ionitzady

dupa multe probe am decis sa intru-n masina

ionitzady

si am decis sa punctez cateva capse sa vad cum arata . nu este de final si materialul nu este intin cum trebuie ,doar cateva capse sa stea cat de cat

ionitzady


mustatza

frumos,felicitari.

bidonul de langa calorifer...................feteasca regala? ;D
sau este ceai de musetel si-l tii la cald? ;D

rover.marius

Ce ochi de vultur ai. Eu nu am remarcat bidonul. Sper sa fie feteasca, ca este o buna ,, inspiratie" la ce scaune frumoase a facut.