Salupa italiana de fibra

Creat de ionitzady, Decembrie 04, 2011, 02:41:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

dany

Ti-ai pus elicea sub perna? ;D,sau te gandesti la ce-i mai rau :'( :'(

ionitzady

:))  nu am pus-o la un bat langa pat si am facut morisca de copii sa adorm mai bine  ;D ;D ;D ;D ;D

ziuamarinei

Cum asa colegu Adi? Incepi hibernarea cand Dunarea se limpezeste si se stabilizeaza cotele numai bune de crap?

ionitzady

Da , asa este , cam acum s-au aliniat planetele pt pescuit , dar mi-am facut socotelile si pt 2 partide de pescuit nu m-am mai complicat sa mai am griji cu ea la apa .
  Sper la anul sa ma inoiesc cu o prelata de mars care sa ma adaposteasca de vremea rea si Dunarea sa ofere conditii mai bune de pescuit , nu in al 12-lea ceas

ziuamarinei

Da ai dreptate , intr-un oras normal ai doua trei rampe cu program adaptat pt pescari , dar nu e cazul nostru al galatenilor .
Dar nu , fiecare cum se descurca si da din coate.

Intersect

#155
Citat din: ziuamarinei din Octombrie 24, 2014, 07:28:53 PM
Da ai dreptate , intr-un oras normal ai doua trei rampe cu program adaptat pt pescari , dar nu e cazul nostru al galatenilor .
Dar nu , fiecare cum se descurca si da din coate.
Mare problema in privinta asta...Nu stiu daca ai dat barca pe rampa de la bac dar tot timpul ai parte de sprancene ridicate.
Miercuri dis-de-dimineata vreau sa dau barca la apa dar trebuie mai intai sa intreb daca se poate la 6,daca nu cand vor doamnele.
Born to fish,forced to work!!!

ionitzady

da  :( , avem si noi problemele noastre , dar nu asa  . La orice ora din zi si noapte vreau sa fac manevra , o fac fara probleme .

ziuamarinei

Programul rampei de la bac Gl e foarte generos 9 am ... 4 pm . Ma mir ca fac fata. Culmea e ca si persoana responsabila si cheia de bariera sunt de la 6 la 21 prezente.

Intersect

Citat din: ziuamarinei din Octombrie 24, 2014, 08:49:14 PM
Programul rampei de la bac Gl e foarte generos 9 am ... 4 pm . Ma mir ca fac fata. Culmea e ca si persoana responsabila si cheia de bariera sunt de la 6 la 21 prezente.
Asta spun si eu depinde cum te descurci...nasoala treaba..chiar le-am intrebat prieteneste daca dau barca la apa dupa 7-8 cand mai pescuiesc si cand ma mai intorc?
Born to fish,forced to work!!!

ionitzady

eeeeeeeeee  ia sa v-a arate ady ce a mai mosmogit zilelea astea ...

ionitzady

nu am rezistat, am facut o proba locala acasa , dar mai am de finisat la scarita  si mai este putin pana sa vina mai tare soricelul si sa ne apucam de treaba

bradutzu

bravo
f elegant si banuiesc ca relizata cu costuri minime!
ink odata ne arati ca se poate
Sa auzim numai de bine!

ionitzady

da asa este , scara home made cu costuri mici , dar inca nu este gata mai trebuie finisat sistemul de prindere pe barca . Voi reveni la final cu poze ...

renata

Citat din: ionitzady din Martie 15, 2015, 01:12:24 PM
da asa este , scara home made cu costuri mici , dar inca nu este gata mai trebuie finisat sistemul de prindere pe barca . Voi reveni la final cu poze ...
Salut Ady ! din ce material ai construit scara , sudezi cumva in argon  tig sau wig ?

ionitzady

scara este din inox sudata cu electrozi de inox la un prieten care are invertor din ala mare la 380 V