Problemă FS14

Creat de 12iuli34, August 26, 2015, 12:49:49 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

purjulius

te pregatesti de pescuit..vad.

12iuli34


12iuli34

Astăzi am reușit să dau o mână de vopsea mai diluată pe post de grund.

purjulius

foarte bine arata....felicitari!

12iuli34

Bună ziua tuturor. Am revenit în subiect după o iarna lunga. Am ajuns cu lucrările aproape de vopsire. Am foarte puțin timp pentru a lucra la barca, dar în sfârșit mă apropii de momentul vopsirii. Atașez câteva foto cu barca pregătită 90% de vopsit. Sper sa am timp cât de curând pt ea.

12iuli34

Bună ziua tuturor, și, ,Hristos a inviat "! Au trecut și sărbătorile de Paște și am revenit după multa vreme cu ceva foto. În săptămâna dinaintea Floriilor am reușit sa grunduiesc barca. Am dato cu grund de impregnare epoxidic de la Romtehnochim,  pe care     
l-am colorat cu praf de oxid roșu. Urmează când se încălzește puțin să o vopsesc și lăcuiesc.

drmarius


12iuli34

Bună ziua. Am reușit și vopsirea. Se putea și mai bine, dar per total sunt mulțumit. Și câteva fotografii. Acum sa vedem cât de repede am timp să o lansez la apă. Toate bune.

iris

foarte faina,arata bine.

timberland0910

Foarte frumoasa culoarea..unde vrei sa ii faci botezul?

12iuli34

Multumesc . Botezul va fi undeva în jurul Sibiului. Probabil pe barajul Avrig, cât de repede am timp. Și mai trebuie să găsesc un motor de împrumut pentru lansare. De șampanie găsesc resurse.

12iuli34

Bună ziua tuturor. A venit și ziua lansării la apă. Am luat un motor de 4 cai împrumut și am făcut o tură scurtă pe barajul de la Racovita pe Olt. În primul rand vreau să vă spun că este total insuficient un 4 cai.  Dar ne-am mișcat cu 10km/h la cca. 400 kg masa totala. Barca se comporta ok. După o săptămână am ajuns din nou la apă,  de data aceasta cu un jonson 9.9,9cp în 2t pe care l-am cumpărat zic eu ok(250€). Din prima s-au schimbat lucrurile,  cu toate ca este totuși mic , dar e altceva. Mai trebuie umblat la reglaje deoarece cizma are 50cm iar oglinda 50. Nu am avut ce baga sub menghina și am făcut proba așa. Viteza a fost la încărcare de aproximativ 500 kg cam 15-16km/h, iar singur în barca (100 barca,50mot+benzina, 115 subsemnatul ) maxim 20km/h.Cred că e loc de mai bine după reglaje. Atașez și câteva poze.

12iuli34

Scuze, tastatura telefonului.  Motor 9.9.9hp,  cizma 57cm,  oglinda 50cm.

radu andritoiu

Frumoasa barca
Felicitari
so, keep floating for pleasure

12iuli34