Oferta actualizata de placaje de la Holver

Creat de Vali, Ianuarie 30, 2012, 01:08:37 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Vali

Salutare, pana se rezolva cu vizibilitatea la topicul Raid Romania, vreau sa va spun ca am primit oferta de preturi pe 2012 pentru placajele de la Holver. Diferentele de pret fata de anii trecuti sunt mici, si interesanta e aparitia si a altor sortimente de placaje incleiate cu adezivi rezistenti la apa - WBP decat okoume, adica placaje de exterior care pot fi folosite si la constructia de barci, la preturi mult mai bune.

Pentru cine e interesat de oferta, dati-mi va rog un semn, si v-o trimit pe privat, fiindca nu cred sa-mi fie permis sa afisez in public oferta lor de pret.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Florio

Cu multumiri anticipate, vreau sa vad si eu oferta asta. Avem de cumparat si eu si prietenul Bogdan B. ceva placaj pentru caiace.
Ocazie cu care ma fac frate de tras pe nas, cu tine. :)
De tras pe nas praf de fibra si vapori de epoxy :D

Vali

Trimis pm. Ne vedem la sedinta de tras pe nas ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

dan dragos

salut vali,
vreu si eu oferta daca se poate.
adineuri am sunat la ei sa aflu pretul pentru placaj antiderapant si m-au dat pe spate... 'aprox' 440 ron. vroiam sa il folosesc pentru paiol dar acum vreu sa ma reorientez la altceva
ms

Vali

Salut Dan, scuze ca exact acum plec de acasa, dar imediat ce revin trimit oferta, si discutam si despre placajul potrivit pentru paiol la barca ta.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Ciby

Doamna invatatoare, si mie, baietelul cu doua degete ridicate. Da, da, cel din fundul clasei!

Vali

#6
Fiindca e mai multa lume interesata, am pus aici un fisier text cu adresa de download a ofertei, upload valabil 10 zile.
@Dan: spune-mi te rog ce fel de paiol iti doresti, fixat definitiv pe barca (dublu fund), sau detasabil? De asta depinde tipul potrivit de placaj.
@Ciby: Dumneavoastra sunteti dintre cei fruntasi, si nu e bine sa stati intre golanii din ultima banca, fiindca acolo gasiti numai braconieri si alte rautati :D.

LE: Din cauza ca transfer.o mi-a tras teapa, ma risc si pun aici oferta completa in pdf :):
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

dan dragos

ms vali.
il vreau detasabil (vreau sa il pot ridica la nivelul banchetelor ca sa imi fac pat  ;D)

Vali

In cazul asta poate ar fi bun ceva cu film fenolic, cu toate ca are cam multe dezavantaje: aluneca, se imbiba cu apa la margini, si e destul de scump.
Eu as face altfel: as folosi un placaj WBP ieftin, de exemplu Europly de pin de 15 mm, pe care l-as acoperi pe ambele parti cu tesatura de fibra de 300 si epoxy, avand grija sa dau cu rasina si marginile. Asa se obtine si o suprafata antiderapanta buna a paiolului, si o rezistenta destul de buna la incovoiere.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

blue marlin

Pt partea de "antiderapant": o mana de rasina pe suprafata respectiva, imediat peste ea imprastii nisip grosier sau un praf de piatra; dupa ce a catalizat maturi ce nu s-a lipit si dai inca o mana de rasina. Daca granulele au o forma cat de cat regulata suprafata iese chiar frumoasa. Poti sa faci chiar si modele separand suprafetele cu banda adeziva in forma dorita inainte de a da primul strat de rasina. Am facut astfel planseul unei bai pe o barca  si a iesit foarte bine.
Nothing is impossible...

mario38

am folosit si eu , nisip in rasina aplicat pe tego , la o podea de salupa si a iesit bine de tot

dan dragos

ms de raspunsuri.
cam asa as vrea sa iasa. de lene il fac din placaj si nu din sipci si gaurile vor fi rotunde nu patrate
daca tratez lemnul cu ulei de in dupa aceea il pot vopsi sau sa-l trag in fibra ?
ms

gvincentiu

Nu, niciuna nici alta. Inainte de vopsit se poate da cu grund, inainte de fibra+ rasina se poate da tot cu rasina (metoda saturarii)
Ganduri bune !

Ciby

#13
Citat din: Vali din Ianuarie 30, 2012, 06:11:07 PM
@Ciby: Dumneavoastra sunteti dintre cei fruntasi, si nu e bine sa stati intre golanii din ultima banca, fiindca acolo gasiti numai braconieri si alte rautati :D.

Lasa Dom' Profesor, ca sunt braconieri si golani de prima mana si daca cineva m-a ridicat la rangul de "Dumneavoastra" inseamna ca m-au corupt cum trebuie!  ;)
Si sa nu uitam sa multumim pentru oferta!

Vali

Iar daca pe mine cineva m-a ridicat la rangul de dom'profesor, inseamna ca mai am mult de golanit pana sa ajung un braconier veritabil :D. Ca doar spunea cineva ca adevaratii braconieri au dosar penal, iar eu nici macar de o contraventie nu m-am lipit, atatia ani cat am carat pestele din apa pana in piata. O fi bine, o fi rau  ???
S-aveti spor la treaba in placaje ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau