Pescuitul, boala grea :)

Creat de Vali, Februarie 08, 2012, 09:31:30 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

bradutzu

ok, merci!
ce momeala a vrut?
Sa auzim numai de bine!

Dragos

Problema e ca nu prea a vrut...acolo e obisnuit  la porumb,dar anul trecut au dat si la boiles.personal recomand porumbul.daca vrei sa pleci acolo iti las telefonul meu si vorbim.

bradutzu

salut
zona mea preferata este intre km 9 si 11 dar am fost odata si pe rosu si zona e superba si acum daca plec cu barca mea ma gandeam sa aprofundez un pic zona! Deasemenea mi-am propus sa merg pe chilia unde n-am fost niciodata asa ca daca cunoasteti zone bune pe Chilia va rog sa postati cu incredere!
Sa auzim numai de bine!

Dragos

Parerea mea este ca in aceasta perioada,cu apa asa mare si tulbure,pescuitul pe chilia e compromis.eu acolo pescuiesc undeva in zona bastroe.cred ca la rosu e cea mai buna solutie momentan.pe chilia trebuie sa platesti zilnic taxa de pescuit lui raduta.taxa este intre 30 si 50 roni.

bradutzu

eu am sunat la ARBDD si se pare ca Raduta nu are concesionat decat 2 lacuri deci nu trebuie platit nimic!
am de gand sa trimit un mail oficial sa aflu de la ARBDD zonele libere la pescuit pe Chilia in baza permisului de pescuit pe ape publice!
Va tin la curent!
Sa auzim numai de bine!

ss

Citat din: bradutzu din Iunie 18, 2013, 10:01:25 PM

Va tin la curent!

Vorbeste bre frumos cu noi, cum ... la curent, nu suntem noi d'aia!  :o

adrianix

Salut.@braduzu, mergi pe chilia cu incredere,zona canalului Bastroe si mai jos e superba. Eu merg acolo de vreo 5ani,vara de vara. Nu cred ca vei scapa de taxa lui Raduta,dar merita. Totusi zic sa mai astepti putin sa treaca viitura,este destul de departe si daca vine apa nu cred ca o sa te intanlesti cu pestele.

adrianix

Am atasat niste fotografii mai vechi,gasite in calculatorul sotiei. Atentie daca mergi pe chilia ca te trezesti foarte usor in ucraina si nu e tocmai placut sa-ti petreci noptile pe la pichetele granicerilor.

Dragos

Citat din: bradutzu din Iunie 18, 2013, 10:01:25 PM
eu am sunat la ARBDD si se pare ca Raduta nu are concesionat decat 2 lacuri deci nu trebuie platit nimic!
am de gand sa trimit un mail oficial sa aflu de la ARBDD zonele libere la pescuit pe Chilia in baza permisului de pescuit pe ape publice!
Va tin la curent!
Din pacate are concesionata si o mare parte din bratul chilia

bradutzu

clar nu merg weekendul asta ca nu mai am resurse si nici apa nu ma prea imbie la plecat!
astept cu interes sa isi mai revina Dunarea!
Sa auzim numai de bine!

bradutzu

aseara am iesit la pescuit la Dunare si mi-a rupt un somotel de vreo 5-6 kg!
nashpa!
Sa auzim numai de bine!

mustatza

Citat din: bradutzu din Iunie 27, 2013, 09:08:27 AM
aseara am iesit la pescuit la Dunare si mi-a rupt un somotel de vreo 5-6 kg!
nashpa!

Ai pescuit la feder?  ;D

bradutzu

da da da!
pune si tu paie pe foc >:(
de fapt nu a rupt firul ci a scos firul de pe ochetul carligului ca nodul era ok!
La multi ani pescarilor ca azi este ziua mondiala a pescuitului!
ma razbun maine seara!
Sa auzim numai de bine!

radasous

Citat din: bradutzu din Iunie 27, 2013, 03:00:11 PM
La multi ani pescarilor ca azi este ziua mondiala a pescuitului!
Urarea asta merita o mica paranteza, adresata pescarilor electrici: Multa bafta si succes!
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

modi

Citat din: bradutzu din Iunie 27, 2013, 03:00:11 PM..... a scos firul de pe ochetul carligului ca nodul era ok!


Fratilor , la somn ..... CARLIG CU OCHET SI NODUL PALOMAR ! ..... Punct !  ;) ;) ;)

La viata mea am ratat doi somni "punctabili" , la fel , scotandu-mi carligele din nod . Alti doi - unu' la 14 kg si altu' la 22 i-am dat afara DOAR datorita "Palomarului" .

C-asa-i in "tenis" , vorba raposatului Caragiu .....  ;)