Intretinere; curatare corp ambarcatiune

Creat de Florio, Noiembrie 02, 2012, 10:37:19 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

ziuamarinei

Cam asta a iesit dupa opt ore de munca:

momaul

Salut.Daca doar in 8 ore ai reusit sa faci barca sa arate ca noua ,toata stima din partea mea.Nu am vazut niciodata o barca sa arate asa,eu si prieteni mei le scoatem din apa dupa fiecare utilizare si tot ne ia cam 1h sa spalam mizeria care se depune pe ele desi vara le spalam imediat ce le scoatem din apa.Se depune o mazga uleioasa de zici ca ai tinut-o in petrol.

ziuamarinei

Citat din: momaul din Mai 11, 2015, 11:15:40 PM
Salut.Daca doar in 8 ore ai reusit sa faci barca sa arate ca noua ,toata stima din partea mea.Nu am vazut niciodata o barca sa arate asa,eu si prieteni mei le scoatem din apa dupa fiecare utilizare si tot ne ia cam 1h sa spalam mizeria care se depune pe ele desi vara le spalam imediat ce le scoatem din apa.Se depune o mazga uleioasa de zici ca ai tinut-o in petrol.

Merci, dar cred ca genunchii ma lasa , ieri nici o poza nu mai aveam putere sa fac. A iesit bine si eu sunt multumit. Dupa smirgheluire si degresare cu nitro au urmat doua maini de strat de contact urmat de doua straturi de anifouling.
Azi am rezolvat si calcarul de pe cizma motorului. Din fericire pentru mine si din pacate pentru ea, a stat 12 luni la apa, inclusiv iarna, era de groaza.


ziuamarinei

Da ce solutie o fi? Stie cineva ce scrie pe bidon. Te scuteste de cel putin cinci sase ore de munca.

ionitzady

cum nu stiti ce scrie pe bidon ????    aaaaaaa ????  deasta am si postat ca nu mai ajungeam la clip 5 ani :)




ionitzady

dar pana la urma care cum e treaba ? , eu tot nu am priceput japoneza ...

ziuamarinei

Citat din: ionitzady din Decembrie 25, 2015, 11:20:19 AM
dar pana la urma care cum e treaba ? , eu tot nu am priceput japoneza ...

O traducere cu goagle

TOPOGRAF

Am incercat sa ma descurc singur cu ......restaurarea rusului dar am apelata la doi baieti din Arad....astea au fost etapele

TOPOGRAF

Gelcoatul este cu pigment albastru.........mai trebuie sa dau un strat de vopsea??????????????/

TOPOGRAF