Schimburi / Troc

Creat de Captan, Mai 15, 2011, 06:30:03 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Captan

Ofer la schimb diverse ca: GPS-garmin, Vela mare(randa) ptr velierr 8M+, lumini navigatie, contra...... ce aveti de oferit?

iliviu

Bicicleta semicursiera marca Achalm, made in W-Germany, stare perfecta, contra Garmin. Daca esti interesat ii fac o sedinta foto pentru prezentare.
Schulze Surfrider 15-115hp

stavride

#2
Caiac Wayland schimb cu un caiac PERCEPTION VISTA Tandem sau
Caiac Wayland schimb cu un caiac pneumatic tandem Advanced Frame Convetible, Advanced Elements sau CAIAC PNEUMATIC BIC NOMAD
sau ideal : Caiac pneumatic tandem Advanced Frame Convetible, Advanced Elements sau CAIAC PNEUMATIC BIC NOMAD + caiac tandem Perception Vista la schimb cu caiacul meu Wayland.

Ideea este simpla (pentru mine) :). Doresc sa schimb caiacul meu cu 2 caiace. Unul gonflabil si usor de folosit (zilnic) pe lacurile din Bucuresti si imprejurimi + la mare si unul rigid pentru ture confortabile pe distante mai lungi (gen TID).
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Captan

@iliviu.Multumesc nu sunt interesat de semicursiera.

Captan

Caut 2 vinciuri de marime mijlocie, de pus pe cabina ptr ridicat velele, cu manivela. Are cineva?

Vali

Are Ionel din Constanta, poate te intelegi cu el. Daca nu le mai are, ai variantele Yacht TNG (banerul de mai jos) - aduc la comanda, sau ebay, unde e foarte posibil sa gasesti vreo pleashca :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Captan

ha,merci,incep sa caut,oricum treb sa vad si la barca,dar sa am o idee.

Captan

Ofer la schimb catarg de 9m aluminiu,ptr alte.......minuni.

Capitanul Nemo

Este disponibila si o lampa tricolora pentru varful catargului? Garminul ce model este?
http://www.barcasirius.blogspot.com
"Not all the wanderers are lost" J.R.R. Tolkien

Captan

Garminul nu mai este de vanzare, era in 2011 :D, iar luminile de navigatie sunt separate rosu/verde. nu am pentru varf catarg, combinat.

Florio

#10
Citat din: Captan din Februarie 07, 2012, 08:10:54 AM
Caut 2 vinciuri de marime mijlocie, de pus pe cabina ptr ridicat velele, cu manivela. Are cineva?

Din cate stiu este exact ce iti trebuie : http://www.ebay.com/itm/Pair-of-LEWMAR-16-two-speed-winches-Very-good-condition-/200990101159

Totusi cunoascand barca, ar trebui sa ai doua vinciuri identice cu cele aratate de mine. Iti mai trebuie altceva in afara de cele doua existente ? :)

Captan

@Florio. ;D Anuntul asta era din 2011, cand cautam vinciuri pentru fosta barca, mi le furasera. Merci, oricum de intentie ;D

Florio

Citat din: Captan din Noiembrie 26, 2013, 05:34:00 AM
@Florio. ;D Anuntul asta era din 2011, cand cautam vinciuri pentru fosta barca, mi le furasera. Merci, oricum de intentie ;D

Bogdan, anuntul era valabil ieri, mai erau 6 ore in care puteai licita.

Ia te uita ce scrie acum :
"Item condition:Used
Ended: Nov 25, 2013 19:47:58 PST
Winning bid:US $122.50
[ 48 bids ]"


Avea prevazut si shipping pentru Romania.  No, apai daca e sa cauti, gasesti :) .
Incearca pe ebay.de ca e vanzatorul mai aproape. La fel si ebay.co.uk .
Cu toate astea, SUA ramane piata cea mai accesibila ca pret, cu tot shipping-ul intre 45-75 USD .

Capitanul Nemo

Multumesc pentru raspuns, nu ma uitasem insa la data postarii initiale  :)

Continui sa fiu interesat de o lampa tricolora, deoarece a mea a fost sparta in cand s-a dat jos catargul ultima data.

Mai sunt in cautarea unui foc de furtuna, daca are cineva informatii...  :) Barca mea e full keel, 27 ft, 3 t.
http://www.barcasirius.blogspot.com
"Not all the wanderers are lost" J.R.R. Tolkien

Vali

#14
Citat din: Florio din Noiembrie 26, 2013, 08:56:46 AM
Bogdan, anuntul era valabil ieri, mai erau 6 ore in care puteai licita.

Florin, Bogdan a vrut sa spuna ca anuntul lui era din 2011 :D.

@Capitanul Nemo: incearca te rog si aici, poate gasesti ceva potrivit si accesibil:
http://www.yacht-tng.ro/accesorii/Lumini-navigatie-71
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau