"Baiaram" la Bucuresti

Creat de modi, Iulie 26, 2013, 12:12:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

modi

#195
Citat din: Florio din Noiembrie 11, 2013, 02:23:31 PM
....... tocanitei marca Tanase.

ALOOOOOOO ! Deja ma enervati !!! Aia-i tocanita marca "Murarasu de la Iasi" si v-a fost reprodusa aproximativ exact de catre ...... Pictoru - Bucuresti ! Am drepturi depline asupra reproducerii si redistribuirii savuroaselor senzatii percepute pe timpul savurarii acesteia !!!!!!!!!!!!!
Perfect adevarat ca Tanase a fost ..... "servant" principal" , dar "brandul" imi apartine ( prin bunavointa lu' moldoveanu' ala sugubat de care v-am povestit ! ). L-am obtinut cu ..... "kilometri cubi" de bere prin Mila 23 sau prin alte "baltoace" de prin tarisoara asta ......

Florio

#196
Perechi-perechi, barcagiii se prind in discutii, care mai de care mai tehnice sau...mai amuzante, daca e sa ma iau dupa zambetul lui Dragos :)

Florio

Citat din: modi din Noiembrie 11, 2013, 02:48:13 PM
Citat din: Florio din Noiembrie 11, 2013, 02:23:31 PM
....... tocanitei marca Tanase.

ALOOOOOOO ! Deja ma enervati !!! Aia-i tocanita marca "Murarasu de la Iasi" si v-a fost reprodusa aproximativ exact de catre ...... Pictoru - Bucuresti ! Am drepturi depline asupra reproducerii si redistribuirii savuroaselor senzatii percepute pe timpul savurarii acesteia !!!!!!!!!!!!!
Perfect adevarat ca Tanase a fost ..... "servant" principal" , dar "brandul" imi apartine ( prin bunavointa lu' moldoveanu' ala sugubat de care v-am povestit ! )

Draghe, nu ma bag in zona reproducerii de care vorbesti :) . Si nici in a paternitatii retetei.
Eu sunt consumator, nu critic de arta ...culinara. Si in calitatea mea de consumator, spun cu mana pe ce am mai scump, ca asa ceva e greu de imaginat ca exista. 

modi

#198
Citat din: Florio din Noiembrie 11, 2013, 02:52:38 PM

Eu sunt consumator, nu critic de arta ...culinara.

"Nu" pe dracu !!! Ai elogiat-o over limit !  ;D ;D ;D ;D ;D

( Adevarul este ca mi-am depasit pana si "profesorul" iesean de data asta ....... Chiar mi-a iesit APROAPE PERFECTA !
Cand spun "aproape perfecta" trebuieste sa intelegeti ca am uitat sa-i adaug ..... ingredientul principal ! )

Florio

Citat din: modi din Noiembrie 11, 2013, 02:58:14 PM
Citat din: Florio din Noiembrie 11, 2013, 02:52:38 PM

Eu sunt consumator, nu critic de arta ...culinara.

"Nu" pe dracu !!! Ai elogiat-o over limit !  ;D ;D ;D ;D ;D

( Adevarul este ca mi-am depasit pana si "profesorul" iesean de data asta ....... Chiar mi-a iesit APROAPE PERFECTA !
Cand spun "aproape perfecta" trebuieste sa intelegeti ca am uitat sa-i adaug ..... ingredientul principal ! )

Asa am inteles eu dintr-un concurs de imprejurari, ca Tanase e mama lu' tocanita. Ca daca el ma invita la pescuit sa ma invete cum se face :) ...
Eu cred totusi ca ati gresit ceva, daca a iesit in halul ala de buna :)

Florio

Dupa ce s-a mancat bine, s-a discutat si mai bine, a venit randul unui "repetir" :)

Florio

Apoi in nocturna ne-am destrabalat vizual cu aventurile acestui an, aruncate pe-un perete :)

modi

Citat din: Florio din Noiembrie 11, 2013, 04:32:07 PM

Asa am inteles eu dintr-un concurs de imprejurari, ca Tanase e mama lu' tocanita. Ca daca el ma invita la pescuit sa ma invete cum se face :) ...


Evident , te poate invata ! Numa' ca Tanase redistribuie reteta ..... fara drepturi de autor !  ;D ;D ;D
Eu , repet , am capatat deplin drepturile de autor la momentul la care 'telieru' a mai gazduit o alta chermeza aproape similara .
La care moldovenii au adus la Bucuresti mistretu' legat de bullbar cu sarma de 3 ! Cand l-am parlit nu mirosea a mistret . Ci a bazdagonii si insecte infipte-n parul astuia de la Iasi la Bucuresti !  ;D ;D ;D ;D ;D ( cand terminam cu ale noastre vin cu poze de la chermeza aia )

home made


modi

Eu mi-am facut rost de balon de acostare .

( baieti , Blacky a explodat ieri ..... A mancat pana a ragait dupa care a cazut lat . )  ;D ;D ;D

modi

Ca sa faci o poza cu Dragos si cu Tanase n-ai decat doua variante :

1 - ori din plan indepartat , si oricum n-au loc in cadru ,
2 - ori , daca vrei neaparat sa-i prinzi bine-n cadru ..... te folosesti de diagonala !  ;D

modi

Fritz si Vali se straduiesc sa stivuiasca sticlele ....

Vali

Ca sa vezi ce pacalici sunt, sticla mea are dopu' pus :D.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

cristiantutuianu

#208
 ;D       ;D
;D       ;D
;D  ;D ;D
;D       ;D
;D       ;D A sticlutza de la Constanta   ;D adusa de Captan ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Vali

Exact  :). Vezi daca n-am baut-o la Constanta, a calatorit si tot nebauta a ramas  :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau