"Baiaram" la Bucuresti

Creat de modi, Iulie 26, 2013, 12:12:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 13 Vizitatori vizualizează acest subiect.

modi

Citat din: dany din Octombrie 15, 2013, 07:22:26 PM
Am sa va anunt din timp unde o sa ma lase maxi-taxi,poate ma preia careva

Iti spun eu ! Maxi-taxi te lasa la Obor ( ma rog , la autogara de la Avrig . Dracu stie cum ii zice . Am un "lipsus" acum ) . Daca vii dimineata te iau eu . Daca vii dupa 10 00 sunt deja la cumparaturi sau in "bucatarie" . Va trebui sa te intampine alt coleg ce sta prin preajma . Din ce-am inteles pana acum , prin Tei locuieste Bustanson . Adica relativ aproape de autogara . Il rog mult sa te ajute . 

dany


ionpescarul

Citat din: modi din Octombrie 15, 2013, 05:06:17 PM
:) :) :)
- [/color]

...........................................

Ioane , anunta clar numarul de Ploiesteni participanti . Cu scaunele am inteles . Nu va numaram la acest capitol . Insa ceaunele trebuiesc .

.............................................................

eu cu sotia
Catalin cu sotia (Catalin e un prieten pescar ,baiat de toata isprava)
Marian cu semnul intrebari
Sa mai anuntat un coleg de aici de pe forum ,Costi ,are o barca din aluminiu ,punem la cale o  iesire in Delta saptamana viitoare.
Deci momentan suntem 5 sau 6 persoane.


Intersect



Citat din: dany din Octombrie 15, 2013, 07:22:26 PM
Multumesc pt. aprecieri si pt. gazduire,S-ar putea sa te dezamagesc cu accentul moldovenesc dar am sa ma straduiesc oleaca  ;)N-am facut intentionat inscrierea la nr.13 dar i-mi convine de minune.Maica-mea s-a chinuit s-a nu ma nasc pe 13 si m-a nascut pe 14[ghici-ti care!!!!-noiembrie,bineinteles]Nu m-ar deranja sa ciocnesc un pahar de suc in cinstea mea cu 5 zile mai devreme ;D ;D ;D Eu am sa vin cu maxi taxi,e mai comod si mai rapid decat cu trenul .Am sa va anunt din timp unde o sa ma lase maxi-taxi,poate ma preia careva,sa nu ma rupa vre-un taximetrist,sau sa merg pe jos ,mai ales ca pe langa rachiu va aduce DANY si o ''deca ''de vin si nu de alta mi se lungesc mainile ca sutilor din autobuze..IIIIIIIUUUUU HUUUUUUUU[m-a luat gura pe dinainte]
Daca ajung inaintea ta conteaza pe mine,ne auzim la un telefon inainte.
Moamaaaa ce banda se formeaza ...Si la mai mare.
Born to fish,forced to work!!!

modi

#49
Citat din: ionpescarul din Octombrie 15, 2013, 08:06:55 PM


eu cu sotia
Catalin cu sotia (Catalin e un prieten pescar ,baiat de toata isprava)
Marian cu semnul intrebari
Sa mai anuntat un coleg de aici de pe forum ,Costi ,are o barca din aluminiu ,punem la cale o  iesire in Delta saptamana viitoare.
Deci momentan suntem 5 sau 6 persoane.

Am sa va trec in lista cu "grupul Ploiesti" . Grup care va ocupa - pana la confirmarea exacta finala - 6 pozitii .


1- Modi
2- Geo
3- Tanase
4- Felicimond
5- Florio
6- Vali
7- Bustanson
8-13 - Grupul Ploiesti
14- Cosmin 91
15- Bogdanbuciu
16- Intersect
17 -Kir-gutzakis
18 -Dany
( care a scapat de 13 !  ;D ;D ;D )

Intersect

Mai am si eu un plus doi,baieti de ai nostri.Trebuie sa stabilim treaba cu banii cum ii trimitem sa fie tot sigur.
Born to fish,forced to work!!!

modi

#51
Citat din: Intersect din Octombrie 15, 2013, 10:14:43 PM
Mai am si eu un plus doi,baieti de ai nostri.Trebuie sa stabilim treaba cu banii cum ii trimitem sa fie tot sigur.

Pe voi va trec "grupul Galati" ?  ;D ;D ;D ;D ;D Deci cati sunteti ?

Dany , scapi si de 18 , vad !

...............................................

Ioane , in ritmul asta minunat ..... lasa ceaoanele acasa ! Gatim in cada de fonta ! Am io una p-acilea prin atelier ..........
;D ;D ;D ;D ;D

Don Basilio

daca e pe 9 nov sunt pe faza, un tel pt legatura?

modi

Citat din: Don Basilio din Octombrie 15, 2013, 11:04:03 PM
daca e pe 9 nov sunt pe faza, un tel pt legatura?

N-ai vazut , domle , ca tre' sa fii dat jos de pe ea ?  ;D

Ai MP .....

cosmin91

la cada aia mai trebuie adauga si o masina de lemne:))

felicimond

Modi, serios, cati crezi ca avem loc in atelierul tau? Nu crezi ca e bine sa ne gandim la o locatie de back-up?

modi

Citat din: felicimond din Octombrie 16, 2013, 01:40:08 AM
Modi, serios, cati crezi ca avem loc in atelierul tau? Nu crezi ca e bine sa ne gandim la o locatie de back-up?

Atelierul a gazduit - cel mai mult de pana acum - 25 de insi . Cred ca intra si 35 . Scaune sa fie ......
Daca se ingroasa gluma am sa am pregatita inca o foaie de PAL pentru inca o masa cat cea de ping pong . Se va ajunge la o masa cu dimensiunea de 5,4 x 1,5 m . Si mai este cea de inox , care are 2,0 x 1,0 m.

felicimond

Ok, sa trecem la lucruri concrete. Pentru ca pana acum nu si-a exprimat nimeni opinia in sens negativ fata de colectarea taxei de participare, consider ca acceptata propunerea mea de a se vira in cont suma de 40 de ron/persoana (suma propusa din experienta de catre Modi, si necontestata de nimeni). Contul meu deschis la Bancpost Mosilor este RO25BPOS70202909600ROL01 si am verificat, mai am 40 de ron in el. Declar lista deschisa. Acum sa vedem cum se inverzeste lista lui Modi.
Inteleg ca regulile sunt urmatoarele: se considera confirmata participarea oricarei persoane care vireaza suma de 40 de ron pana cel tarziu pe 8 noiembrie (data aparitiei in cont a banilor). Vineri si sambata (8 si 9 nov) voi face cumparaturile, dupa lista pregatita in detaliu de Modi. Sambata dimineata ma prezint cu marfa, cu 12 scaune pliante (de lemn) si cu mult chef, la locul faptei. De acord?

Acum imi dau seama, ca nu m-am gandit la un detaliu, eu ca un nefumator ce sunt. Se va fuma in incaperea respectiva?

Florio

#58
Citat din: felicimond din Octombrie 16, 2013, 11:11:27 PM
Ok, sa trecem la lucruri concrete. Pentru ca pana acum nu si-a exprimat nimeni opinia in sens negativ fata de colectarea taxei de participare, consider ca acceptata propunerea mea de a se vira in cont suma de 40 de ron/persoana (suma propusa din experienta de catre Modi, si necontestata de nimeni). Contul meu deschis la Bancpost Mosilor este RO25BPOS70202909600ROL01 si am verificat, mai am 40 de ron in el. Declar lista deschisa. Acum sa vedem cum se inverzeste lista lui Modi.
Inteleg ca regulile sunt urmatoarele: se considera confirmata participarea oricarei persoane care vireaza suma de 40 de ron pana cel tarziu pe 8 noiembrie (data aparitiei in cont a banilor). Vineri si sambata (8 si 9 nov) voi face cumparaturile, dupa lista pregatita in detaliu de Modi. Sambata dimineata ma prezint cu marfa, cu 12 scaune pliante (de lemn) si cu mult chef, la locul faptei. De acord?

Acum imi dau seama, ca nu m-am gandit la un detaliu, eu ca un nefumator ce sunt. Se va fuma in incaperea respectiva?

De acord intru totul !
Acum sper pentru Modi sa nu se stranga 4000 de lei in contul asta, ca i se topesc ceaunele :) .

Cu privire la fumat, eu unul n-am reusit sa ma apuc (am si eu nereusitele mele in viata) dar totodata rar am vazut pescari care sa nu fumeze. Si adunarea e plina ochi de pescari faimosi :D

modi

Dragilor , vad ca lucrurile capata consistenta , lucru care nu face decat sa ma bucure !

Abia astept sa va vad aparand pe rand . De la poarta Artei Lemnului ne veti gasi usor pe cei veniti deja . O luati dupa miroase de fierturi si dupa fum ! Nu de alta , dar eu am iubit Winnetou . Si-n virtutea lumii descrise in roman mi-am insusit deplin comunicarea cu ajutorul semnalelor fumigene !  :D :D :D

Si intrucat tot suntem la capitolul FUM , ca toata lumea sa beneficieze de confortul necesar unei astfel de intalniri , nu este un efort sa fumam afara . Poate se vor fi stins focurile de sub ceaoane si mai e vreun intarziat care nu ne gaseste . Facem colacei de fum si-l orientam imediat catre chermeza . Desi , intradevar , este greu de imaginat o intalnire d-asta la care sa nu se fumeze de-a dreptul ghiolbaneste !  ;D Va fi primul lucru din seria ce probabil o vom inscrie la capitolul "Neobisnuit" din "cronicile" post chermeza .
Si am convingerea ca vom evoca cu placere despre asta .  ;)

................................................

Tot la capitolul organizare , urmeaza - spre finele perioadei de pana pe 09 11 , cand Lista verde se apropie de inchidere - sa ne intalnim Felicimond , Florio si cu mine sa stabilim FERM meniul si cantitatile de cumparaturi .

Si ..... cre' ca s-a cam spus tot . Amu' ..... cotizati , neica ! Repede , luati-va bilete-n randu'-ntai !  ;) ;) ;)