Lanterna pentru pescuit.

Creat de Razvan25, Noiembrie 12, 2013, 10:47:55 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

modi

Citat din: dany din Noiembrie 13, 2013, 03:00:23 PM
.Eu m-as fi gandit la un fag fiert ;D ;D ;D

Dany , ..... "+" la karma !!!  ;D ;D ;D
Fagu' fiert e miezu' !

Mihaif99

#16
Pentru sporturile alea e buna combinatia de lanterna tactica cu fag fiert

Surefire P3X Fury   +   Fag fiert  +  noaptea  =  nu stie ce l-a lovit


Adevarul e ca e misto:
http://www.amazon.com/SureFire-Tactical-Switch-Output-Flashlight/dp/B00ERAL4E0

cristiantutuianu

Citat din: Mihaif99 din Noiembrie 13, 2013, 04:44:18 PM
Pentru sporturile alea e buna combinatia de lanterna tactica cu fag fiert

Surefire P3X Fury   +   Fag fiert  +  noaptea  =  nu stie ce l-a lovit


Adevarul e ca e misto:
http://www.amazon.com/SureFire-Tactical-Switch-Output-Flashlight/dp/B00ERAL4E0

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

modi

Citat din: Mihaif99 din Noiembrie 13, 2013, 04:44:18 PM
Pentru sporturile alea e buna combinatia de lanterna tactica cu fag fiert

Surefire P3X Fury   +   Fag fiert  +  noaptea  =  nu stie ce l-a lovit


Adevarul e ca e misto:
http://www.amazon.com/SureFire-Tactical-Switch-Output-Flashlight/dp/B00ERAL4E0

Evident ......

Uite , daca vrei putem extrapola subiectul .......

Se incepe cu antrenamentul de dimineata . Antrenament care nu presupune mare efort . Doar lanterna sa fie agatata intr-un pom iar sportivul sa se dea singur cu capu' de ea . Acesta se va da cu capu' de ea incetisor , mult sub limita suportabilului , undeva la nivelul de confort fizic . Singurul inconvenient este faptul ca eventualii privitori vor cataloga sportivul ca fiind aurolac din gara ce se batane oligofren in fata si-n spate .

Se trece la exercitiu de forta a degetului actionator al butonului de "ON-OFF" . Repetarea la nesfrasit a comutarii acestuia de la o pozitie la alta poate duce la depresii serioase . Sportivul va trebui sa demonstreze ca-si poate stapani nervii , ca-si poate echilibra si gestiona rational spumele de stau sa-i tasneasca pe urechi . In fine , nici asta nu-i prea greu .

Urmeaza pauza de pranz la care se bea "una mica" . N-are rost sa insistam asupra respectivei etape , este strict incadrata la capitolul "intimitate" a sportivului . Puii mei , face ala ce vrea , nu-l deranjeaza nimeni .
Pe perioada pauzei respective lanterna trebuieste imperios lasata pe pozitie "ON" . Adicatelea sa lumineze , dracului ! Toti stim insa ca pranz fiind .... n-are ce lumina . Doar asa , de amoru' artei , sa vaza lumea ca avem lanterne .

Dupa pranz , dupa siesta obligatorie , perfect aliniata vietii de sportiv datator cu capu' de lanterna , se recurge la un Surefire P3X Fury , la un snop de fag ( taiat marunt si parfumat cu niscaiva Delikat cu gust de gaina ) , oleaca de ulei de frana ( necesar procesului de fierbere a fagului taiat marunt - cum spuneam ) , fo doua kile de noapte neagra , ..... da' neagra rau de tot , nu asa ..... de gluma , d-aia fraiera cu luna in care vezi toate alea , si un coleg ( in contextul de fata ..... "sportivul" despre care vorbim ) si se purcede la preparare .....

Procesul de preparare presupune obligatoriu oaresce temenele si matanii , rugi si strigari pline de jelanie catre zeul .... BEC ! Daca zeul BEC nu-i prin preajma ne putem ruga la var-su , zeul LED . Tot aia e . Important e sa se-aprinda .
Se iau Surefire P3X Fury-ul si fagul taiat marunt ( dar , dracului , am mai vorbit despre asta ) si se pun la foc mic . Incet se toarna uleiu' de frana peste acestea . Am putea turna toata cantitatea odata dar riscam sa terminam pe lumina si scopul preparatului - cel de-ai da colegului o lanterna dupa ceafa - isi pierde sensul si scopul . Asadar turnam uleiu' in oala direct raportat la numarul de minute ramase pana la caderea serii . Acilea nu-i greu . Facem socoteala , numaram , si gata !

P-orma , ...... ei , aici e aici , ...... p-orma luam legatura cu aia de la Galati , de la combinatu' siderurgic ! Problema e ca de fo cativa ani p-acolo se vorbeste in dialecte indiene . Da' ne descurcam . Facem o schita .
Din schita indienii vor intelege ca ne trebuieste niscaiva lingouri de fonta , s-o avem ca alternativa la fagul ce tocmai fierbe zglobiu in oala . Ne va fi livrata ..... cand "vrea" muschii lor indienesti s-o faca .
Noi ii fentam , ne facem ca realmente ne trebe fonta lor , da' ne vedem de fagu' nostru , traitor pe meleaguri si-n paduri romanesti . Toata treaba cu indienii de la Galati si cu fonta lor o facem la deruta , naibii ! Doar n-o sa punem noi botu' la fonta aia a lor expirata .....

Concret , ne axam atentia pe fag !

Acesta trebuieste calit si rascalit pana ne-o veni ..... albastru de metil ! Unde "albastru de metil" este un ingredient nelipsit la confectionarea unei lanterne-ranga profesionala ce n-ar trebui sa ne lipseasca din trusa . De retinut ca acest "albastru de metil" este acea substanta ..... albastra la culoare . Ea e albastra intocmai pentru a nu se crea confuzii in procesul de preparare . D-aia e albastra .

Ca sa nu ma dezmint vreodata , si sunt extrem de atent la acest capitol , va mai spun doar ca ...... va urma !  ;D ;D ;D

dany

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Ca intotdeauna ,nu te dezminti ,un maistru al extrapolarii!!!! Am sa-ti dau o tema de gandire si n-am sa ma mir daca ve-i face o lucrare de doctorat din asta :EFECTUL PARALELISMULUI  CAILOR FERATE ASUPRA MENSRUATIEI LA COTILEDONATE [asta e off-topic fireste] ;D ;D ;D ;D :o :o :o :o :o  SUCCES!!!! Si sa revin la subiect, ,tu ve-i hotari cand se v-a incheia topicul de fata,f.interesant de altfel,dupa care sa faci cumva sa ajunga pe mana cercetatorilor englezi ,care mi-e greu sa cred ca vor mai avea ceva de adaugat ....asa ca sa-i oftici .....  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Mihaif99

#20
@modi   
Hmmmm,  interesante chestii ai mancat/baut/fumat. Ce o fi fost?   ::)

Fritz

#21
    :) A raspuns si el in felul lui... Eu m-am abtinut cu greu.
A aruncat ala o piatra ...si noi cu mic cu mare ne-am repezit ...si ne-am pierdut timpul sa-i raspundem...fiecare sa-i dea sfatul cel bun ... :-X
A aruncat si a 2-a piatra ...dar cu aceasi tinta ...,, cMall"....iar raspunsuri...
  Face de fapt reclama mascata la produsele ...care nu se vand ale ... srl-ului  cMall ...Fara sa vreau si mi-am aruncat ochii in chinezariile alea... de kko !!!  :'(

Ba.. ..,,pASIONATULE" dar niste papusi gonflabile n-ai de vanzare?? la cmall???  Cautam de fapt o masina de tuns iarba sa ma duc la un concurs...dar vad ca astia din Lituania ...fac concursuri cu papusi gonflabile ... Ce tareee!!!

http://www.reporterntv.ro/stire/ziua-barbatului-in-lituania-concurs-de-inot-cu-papusi-gonflabile


Ca sa nu creada cineva ca am inebunit ...
Acest Razvan25 face reclama mascata la acest cMall !!!  Nu-i mai raspundeti ...

Uite aici e bagat si pe forumul  Hunterlub.ro ...cu ,,luneta si lanterna pentru arma" tot de la cmall ...
  Deci tratati-l ca atare pe d-nul ,,pasionat" ...

http://www.hunterclub.ro/forums/showthread.php/1380-luneta-de-arma?s=385ce8d8c4d1b7858362f3bd6210d919&p=20034#post20034

Am atasat un print screen...Azi la 11 si 16 scria pe forumul ...hunterclub ...si recomanda o lanterna de la cmall.   


Si pe ,,Rapitori.ro" tot asta posteaza...
http://www.rapitori.ro/forum/lanterna-pentru-pescuit-t28455.html

modi

Citat din: Fritz din Noiembrie 14, 2013, 05:09:48 PM
   
Acest Razvan25 face reclama mascata la acest cMall !!!  Nu-i mai raspundeti ...



Nu ... pe dracu !  ;D ;D ;D  Vine iarna , nene ! Tu vrai sa ma plictisesc acilea pe uscat ?
Sa faca reclama la ce-o vrea muschiu' lui ! Abia astept sa-mi dau "doctoratu' " pe produsele alea "jmechere" de la cMall .

Citat din: Fritz din Noiembrie 14, 2013, 05:09:48 PM

Ba.. ..,,pASIONATULE" dar niste papusi gonflabile n-ai de vanzare?? la cmall???


Una d-aia tre' sa-mi iau de la Razvanel ! Sa mor io de nu-i pun motor de 15 cai , ma tin bine de tate , si sa vezi glisaj , nene ! Ma aplec pe ea ca pe-un Harley . Ma dau astia la Stiri !
Ma gandeam la un model cu ..... bazin rigid , "supapa" de presiune , "valva anticavitatie" . Si sa fie ..... roz ! Neaparat sa fie roz !  :o
La o una d-aia gasesti o grama' de compartimente . Uite , in gura po' sa pastrezi ramele sau viermusii ........

Fritz


Vali

Citat din: modi din Noiembrie 14, 2013, 07:54:08 PM
Abia astept sa-mi dau "doctoratu' " pe produsele alea "jmechere" de la cMall .

Toate ca toate, numai sa nu-ti dai cumva doctoratu' in management, ca e nasol, prietenii stiu de ce :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

modi

Citat din: Mihaif99 din Noiembrie 14, 2013, 04:19:16 PM
@modi   
Hmmmm,  interesante chestii ai mancat/baut/fumat. Ce o fi fost?   ::)
Ce-o fi fost ? N-a fost nimic iesit din comun ..... Doar ca astuia cand ii raspunzi trebuie sa duci baterea de campi la nivel de arta !
Si stai asa , ca n-am terminat . N-ai vazut ca .... va urma ? Doar ca-s cam neinspirat .

modi

Fritz !!! Sa traiesti , nenicule !!! Te cinstesc cu prima ocazie !!!  ;D ;D ;D

Am luat-o dupa linkul pus de tine si-am vazut discutia cu vanatorii !  ;D ;D ;D
Asta voia sa puna luneta pe o pusca pentru ..... rate ! L-au luat si colegii vanatori la tavalit .

Unu' ii raspunde ca la pusca aia nu poa' sa-i puna ........ NICI LANTERNA !!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D

Iaca baliverna : http://www.hunterclub.ro/forums/showthread.php/1380-luneta-de-arma

Mihaif99

#27
Citat din: modi din Noiembrie 15, 2013, 07:08:22 AM
Citat din: Mihaif99 din Noiembrie 14, 2013, 04:19:16 PM
@modi   
Hmmmm,  interesante chestii ai mancat/baut/fumat. Ce o fi fost?   ::)
Ce-o fi fost ? N-a fost nimic iesit din comun ..... Doar ca astuia cand ii raspunzi trebuie sa duci baterea de campi la nivel de arta !
Si stai asa , ca n-am terminat . N-ai vazut ca .... va urma ? Doar ca-s cam neinspirat .


Nu ca sa starnesc polemica sau altceva. "Baterea de campi" "la nivel de arta" nu trebuie sa sune a Dadaism. Are farmec, suna la misto dar...
Ca sa bati campii artistic trebuie sa para ca totul are are sens, ca se leaga. Un fel de logica ilogica. Gandeste-te la la politicieni. Mai avem de invatat.

modi

Gata nene ! Razvanel e "istorie" . Deja-i in faliment .....
L-au gasit si colegii de pe Rapitori ( ajutati de niscaiva MP-uri ..... pictate frumos !  ;D )

Se vehiculeaza termeni ca .... "agarici portabili" si tehnici de pescuit la copca cu ..... luneta !  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

http://www.rapitori.ro/forum/incalzitoare-portabile-t28486-10.html#p477382

Fritz

 Daaa !!! Un moment de reculegere ... Vad ca Modi a schimbat si avatarul...S-a linistit ! :D
Nu-mi place sa fiu agasat ...in general...de comercianti ambulanti care vand ...nimic ...de sectanti...de cersetori... de reclame mincinoase... Vreau sa fiu lasat sa aleg. Sa caut ...pana gasesc ce-mi trebuie.
  Razvane25...Ai venit sa vinzi castraveti la gradinari....Pai asta e un forum unde TOTI au barci..au avut si vor avea...au experienta in domeniu... Ai venit sa vinzi colace de plaja...  Lanterne chinezesti?
Iar la vanatori lunete ...!!! 8) 8) 8)  Pai gunoaiele alea chinezesti la primul foc raman fara colimator...Reculul...Ti-au raspuns baietii de pe hunter club... chinezarii fara valoare.....iar lanterna pe arma e INERZISA... Promovezi braconajul? cumva?
Deci e timpul sa te reprofilezi... Bani se pot face si prin munca... :o