Intrunire de toamna in Delta

Creat de Pupezica, Septembrie 10, 2014, 03:56:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Gabytzu

Salutare,

Gabytzu 2 persoane

Multumesc ,

republicii

Citat din: republicii din Septembrie 20, 2014, 03:33:12 PM
Salutare tuturor! In speranta ca spiritele rele ne-au abandonat as indrazni sa REpropun sa ne intanim intr-o tura si eventual mini sejur in Delta de nord cu speranta ca si Pupezica va mai vrea sa ne fie oarecum ghid ,sa incercam sa facem un grup compact si fiecare sa propuna varianta sa si cele mai multe propuneri asemanatoare sa fie castigatoare.Adica :loc intalnire,loc popas(cort,barca,pensiune etc)traseu gen circuit cu popas de alimentare combustibil si d`ale gurii,sau popas si in fiecare zi traseu cu reintoarcere seara la baza.
Eu incep inscrierea dar daca altcineva se pricepe mai bine la negocieri si propuneri (ceva gen fanion cap compas )?
1.Republicii- doua persoane,barca as prefera sa o dau la apa la Baltenii de sus (loc foarte bun si parcare masina 5 lei/zi) daca se pleaca din Tulcea ok,eventual vin cu o zi inainte deoarece nu pot ajunge foarte devreme (distanta 500km) ca si data este ok pentru mine si 2-6 oct dar si urmatorul.
Multumesc pentru atentie si sper sa ne vedem in Delta.
2.Catalin-doua persoane dormit la pensiune intalnire unde se stabileste!
3.intersect-persoane? intalnire unde se stabileste ok
4.Gabytzu- 2 persoane
Salut Gabytzu esti pe lista in curand vom lua legatura telefonic sa stabilim detaliile,sper sa apara si Pupezica intre timp.Bafta!

bradutzu

pupezica este suspendat 30 zile asa ca nu are cum sa apara decat dk il contactati pe site-ul lui sau telefonic!
distractie maxima cu toate regretele si "invidia" de care sunt in stare ::)
salutari
Sa auzim numai de bine!

republicii

Citat din: bradutzu din Septembrie 22, 2014, 09:49:27 AM
pupezica este suspendat 30 zile asa ca nu are cum sa apara decat dk il contactati pe site-ul lui sau telefonic!
distractie maxima cu toate regretele si "invidia" de care sunt in stare ::)
salutari
Stiu ca este proscris dar eu i-am scris si pe GDD si daca este nevoie il contactez si pe alte cai ,Pupezica  a initiat topicul si trebuie neaparat sa participe la intrunire .

Catalin

Deci cum stam??...e de bine?? Unde ne intalnim??

republicii

Salut! Pai ce ziceti na intalnim si mergem impreuna pana la locul de popas? sau ne intalnim unde dormim prima noapte? mila 23? sau ce propuneti!

Catalin

Ne intalnim si mergem impreuna...numa ca nu stiu sigur unde dai barca la apa...asa cum am spus noi venim pe apa pana la tulcea ...loc de intalnire...

Catalin

Dar nu mai sunt doritori...dragilor ...vine iarna...si iar bagam barcile in garaj. E o ocazie buna sa ne intalnim...

Catalin


Gabytzu

Salutare,

Eu imi tin barca la mahmudia , unde ne intalnim ?in tulcea sau crisan mila23?.    Locurile de  campare sunt din ce in ce mai putine datorita cotelor

Catalin

Cred ca cel mai bine e in Tulcea...Daca mai trebuie cate ceva sa avem de unde lua.

republicii

Salut! Asa cum v-am spus eu vin de la 500km si cred ca numai pe ora 13-14 pot ajunge in Tulcea dar am sa incerc sa vin mai devrema ca pana dau barca la apa mai dureaza putin,si ca loc de statinare sa fie mila 23 sau vreti alt loc si de acolo mai umblam la un peste sau o plimbare.Eu vin cu sotia si voi sta la o pensiune ceva ca este prea mare calabalacul de campare pentru 3-4 zile . Acum o sa lipsesc 2 zile si nu am net mai discutati si revin si eu.Stima!

Catalin

Mila 23 sa fie...Unde dai barca la apa ...adica in ce loc in Tulcea??? Ca sa acostam acolo...te asteptam ...te ajutam sa dai si barca la apa. De la mila 23 ...privind harta... avem posibilitatea de pescuiala de plimbareala . Sper ca Pupezica sa ne conduca prin cele mai frumoase locuri. In ce zi vii catre Tulcea.... pe 2.10.2014?
E sunt disponibil de pe 2 pana pe 6 inclusiv

Catalin

Deci e clar stam la Mila 23 si de acolo purcedem la diverse plimbari..o cazare recomandata avem...si logic sa fie cu ponton sa legam si noi draciile pe acolo??

rover.marius

La Tulcea va pot recomanda dana 1Mai ptr coborat si urcat barca, este ieftin ceva in jur de 20-30 lei si are si parcare f mare ptr  masini. Iar daca nu sunteti hotarati ptr o pensiune anume la Mila 23 va pot recomanda si acolo o pensiune, ceva in jur de 100 lei/zi cu 2 mese incluse( dimineata si seara ). Si alte informatii daca doriti va pot oferi oricand.
Doresc si eu sa vin dar ramane de vazut cu apa daca mai scade, nu prea sunt pasionat de plimbare, un pescuit ar fi mai indicat ptr mine.