Intrunire de toamna in Delta

Creat de Pupezica, Septembrie 10, 2014, 03:56:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 11 Vizitatori vizualizează acest subiect.

republicii

Citat din: Catalin din Octombrie 06, 2014, 08:42:46 PM
Turele ca turele...oamenii faini si de caracter...a fost inceputul intalnirilor...  a celor de pe cap compas. Vreau abtibild si eu pt barcaaa meaa..cine face ?? platesc bine. Multumesc participantilor la intrunire pt momentele frumoase pt hazul si glumele facute... pentru turele executate...pt  tot si toate. Va astept dragilor oricand la Galati pentru o plimbare in insula mare a Brailei. Sper ca AdiIonita ne va duce asa cum stie el mai bine peste tot unde se poate.
Salutari tuturor! Subscriu la cele spuse de Catalin mai sus si confirm ca intalnirea a fost un succes si o mare bucurie si pentru mine sa intalnesc forumisti Cap Compas pe care ii stiam numai on-line si sa ajung la concluzia ca eram prieteni vechi.Totul a fost deosebit ca si oamenii deosebiti pe care i-am cunoscut si am locuit cateva zile in acelasi loc,sperand acest lucru sa se repete cat mai des si cat mai curand,dorind in acelasi timp sa mai cunosc si alti ''prieteni'' din mediul virtual al forumului.

republicii

Si in idea ca nu sunt nici primele nici ultimele imagini de la o intalnire Cap Compas ..........postez cateva imagini cu rugamintea ca sa fie coplectate de ceilalti participanti.

ionitzady

daaaaa , frumos ... , ce l-ea placut la motoarele voastre sa traga pe nas  apa cristalina din ghioluri si canale  :)

Ciby

A spus bine Catalin, oameni faini si de caracter. Si nu trebuie ca din modestie sa se excluda!
Mi-ar fi placut la maxim sa fim impreuna cu totii, dar asa a fost sa fie. (Ma gandesc ce chefuri trebuie sa fi iesit in umbrarul acela de pe malul ghiolului! Si duminica nici n-am avut timp sa ne cunoastem!) Poate la anul, cand il vom prinde si pe Braconier. Doar sa ne gandim mai devreme, nu in octombrie. Personal, am dus lipsa tantarilor din balta si data viitoare nu vreau sa-i ratez!  ;D

Gata, ma duc sa trag niste capturi dupa filmarea facuta, sa pun si eu niste poze.

republicii


Ciby

#215
Cateva poze din weekend-ul trecut:

Din pacate, in filmarile mele, eu apar doar in spatele monitorului! Poate au colegii vreo poza in care sa mi se vada mustata zburlita!

ionitzady

cel mai mult i-mi place paza in care este trecut in revista convoiul , pacat ca lui Ciby i se vede doar micul siaj  :'(

Ciby

Aaa, nu Adi! Precum in convoaiele oficiale, exista un deschizator de drum si unul care incheie convoiul. Primul este Pupezica iar ultimul Catalin din Galati cu Marian. Chiar daca Gabitzu, cel din dreapta, are un costum a la SPP, el si cu Catalin Republicii sunt cei paziti!  ;)

Catalin

Adi.... apa intradevar a fost practic cristalina. Ceva ce eu ...ca apa de Dunare...asa de limpede nu am vazut pana acum. Transform nefurile in jpeg si am sa va si arat.

Ciby

Pupezica a inceput povestirea intalnirii de toamna in Delta aici http://www.ghiduldelteidunarii.ro/?p=3966.

republicii

Salutare tuturor! Din nou cateva poze de la intrunirea din toamna care probabil nu a fost PRIMA dar sigur nu va fi ultima!

ionitzady

frumos , nu am ce sa zic , decat putin mai multa invidie  ::)

republicii

Citat din: ionitzady din Octombrie 10, 2014, 08:24:09 PM
frumos , nu am ce sa zic , decat putin mai multa invidie  ::)
Va fi o data viitoare,sa ne pregatim pana atunci ;D

Florio

Citat din: republicii din Octombrie 10, 2014, 06:55:17 PM
Salutare tuturor! Din nou cateva poze de la intrunirea din toamna care probabil nu a fost PRIMA dar sigur nu va fi ultima!

Am recunoscut mustata lui Ciby, cred, intr-un profil cu pelerina :) .
Dar cele trei doamne grase au venit cu voi sau le-ati intalnit in delta ?>
Ca sa elimin confuziile, ma refer la cele frumos colorate, din poza a doua.

Fritz

 Buna intrebare !!! Acelasi calibru...acelasi calapod !!! Si pe mine ma manca sa pun o intrebare...Cam asa ceva prind eu la ,,portofel" ...ca la carlig n-am mai vazut nimic de aproape o luna. Sunt la Dunare ...si nimic. Nici macar un guvid ...Apa a scazut cam 1.5m ..s-a mai limpezit ...dar NIMIC. Nu am reusit sa dau barca la apa..Namolul e de 25 de cm ..si e moale.
In concluzie...bine ca v-ati simtit bine si ca v-ati dat cu barcile !!! Asta conteaza ! Ca mai facem si o saramura sau un bors de peste ...sau ceva la frigare sau gratar ..prilej de povesti  :) Apa e de fapt ceea ce ne atrage si ne uneste...Sa aveti parte de cat mai multe ,,intruniri". :)