pilotina cranchi-noua achizitie

Creat de dany, Septembrie 22, 2017, 07:28:58 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Haiduc

 
Bravo Dany! si felicitari pentru achizitie, chiar daca ai mult de lucru la ea iarna va fi destul de lunga si ai timp mult pentru a o aduce la viata.Daca vei lucra la fel ca la barca lui Iulian va fi o barca de pescuit si plimbari fantastica, mai mult decat ii trebuie unui impatimit in ale pescuitului, ai impuscat doi iepuri deodata scapand de problema campatului care vad ca este din ce in ce mai apasatoare pentru noi astia care vrem sa fim la fata locului nu pe la pensiuni.

Sa auzim numai de bine si sa ne ti la curent cu progresul.

bbl81

Citat din: dany din Septembrie 22, 2017, 07:28:58 AM
Salutari. Aseara am adus acasa barca din titlu.Sunt mandru de ea.Am ceva de munca la ea la interior,la paiol si montat utilitati,smecherii si alte alea,cum fac eu de obicei.Am vrut o barca de deplasament,comoda ,buna pt. pescuit si o am....Sunt super multumit.Se poate vedea pe probarca la barci ce necesita reparatii,postata de Alyon.Care din colegi este amabil sa bage linkul....''sar'mana!''.Poate ave-ti pe undeva detalii despre ea,sa mai citesc si eu.Multumesc!
unde gasesc chedere sa-mi montez geamurile pe care le voi face din policarbonat de 5mm?

oare la clonc se poate da din ea?  :)
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

teo pes

Viata i grea !!  Dar trece !!

bbl81

"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

teo pes

Citat din: bbl81 din Septembrie 25, 2017, 10:04:29 AM
prelungitor de clonc?
Evident !! se numeste clo-clonc !  ;D ;D si se fabrica in mai multe variante : de cauciuc , inox, sau lemn de balsa !..dar cel mai bun prelungitor este aplecat peste bord cand bati cu picioarele putin departate .....si sigur iti intra ceva !! ;D  :D  ;) !!!!
Viata i grea !!  Dar trece !!

dany

bbl81 - cu greu ve-i da la clonc din barca asta,poate sa probezi pozitii indecente cum a glumit teo pes.Se pescuieste la stationar  mai bine .

dany

Am primit chederul de la Vali si pompa de santina de la George[intersect].Multumesc baieti!
Chederul este suficient pt. cele trei geamuri si mai ramane si pt. barbriz,cred....super!
Pompa ca asta mai rar....smechera rau....abia se aude si scoate 46 l/min.Am si probat-o in galeata.Pot sa ud in gradina cu ea :)
Cele bune va doresc!

Intersect

Ma bucur că îți place. Pompita este profi de nădejde. Aranjează tot să vedem ce iese.

P.S: La anul o să am și eu nevoie de un parbriz :).
Born to fish,forced to work!!!

bbl81

dani, o proba cu 20 cp nu faci si tu? sa ne spui viteza atinsa.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

dany

Nu ies cu ea pana nu pun geamuri,usa si maruntisuri.Montez motorul,mansa,volan si ies...Paiolul il rezolv dupa asta,caci vreau sa vad cum sta pe apa sa vad unde montez pompa de santina,ca sa pot sigila dublu fund la urma...Ehe...

dany

#40
Salutari.Tin sa va anunt ca ''benoclandu-ma''pe pilotine de pe piata italiana am inteles ca barca ce tocmai am luat-o este pilotina model ''pici''.Se pare ca e construita incepand cu anul 1970.Am vazut cateva pe piata lor cu 1000-1200 euro,una modificata cu mot. electric torquedo de 10cp[zice in anunt]...Se pare ca numele topicului ales de mine nu este corect asa ca  se v-a numi pilotina pici...S-a vedea cum ;in nas....in --r   ,dar nu din cauza vitezei oricum ar fi.Trebuie sa-i dau un nume ,dar mai ales o ''fata''