Husa marș

Creat de gabriel.c, Decembrie 18, 2018, 09:17:50 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dany

Cu materialul clientului oare le lucreaza?Duc barca cu inoxaraia montata ,materialul +fermoare si ei numai sa o lucreze??Ar fi interesant de stiut...

Alex1958

Citat din: stefand600 din Ianuarie 08, 2019, 08:39:32 AM
Nu scrie pe eticheta ce material este. O sa-l intreb pe patron cum se numeste materialul. Cu material Sunbrella costul era cu 60% mai mare. Oricum din acelasi material am vazut ca face inchiderile la Corsarii de 10 persoane care transporta turistii. Oricum foloseste materiale de calitate. Capse USA si fermoare YKK. el spunea ca rar dupa 2 ani de utilizare mai inlocuieste cate un fermoar la Corsare. Si aia merg cu 45-50 km/h.
Aia cu Corsare nu dau husele jos de pe barca toata vara si unii cred ca nu le dau deloc. Inseamna ca materialul e bun!
Ai un MP de la mine!
Toate cele bune!

mariusm piesenoi111

Vreau și eu va rog un contact de la ei
Mulțumesc mult
Citat

stefand600

Materialul se numeste Bainbridge Solacryl si este facut in UK pentru EU si in USA pentru piata locala. Am permisiunea omului de a comunica numarul de telefon de contact  pentru cei interesati. Pentru a nu fi interpretat ca fiind reclama, voi da numarul de telefon pe PM.
Pentru cei interesati sa-si faca cadrul de inox in regie proprie va spun (din experienta) ca ies mai ieftin sa-l faca cei de la atelier decat il faceti voi. La fel ca voi am gandit si eu si am luat teapa, m-am prezentat cu un cadru (pentru care am cheltuit 800 ron) care nu semana nici pe departe cu cel facut de ei.
Stefan D

bbl81

Citat din: stefand600 din Ianuarie 08, 2019, 02:32:09 PM
Materialul se numeste Bainbridge Solacryl si este facut in UK pentru EU si in USA pentru piata locala. Am permisiunea omului de a comunica numarul de telefon de contact  pentru cei interesati. Pentru a nu fi interpretat ca fiind reclama, voi da numarul de telefon pe PM.
Pentru cei interesati sa-si faca cadrul de inox in regie proprie va spun (din experienta) ca ies mai ieftin sa-l faca cei de la atelier decat il faceti voi. La fel ca voi am gandit si eu si am luat teapa, m-am prezentat cu un cadru (pentru care am cheltuit 800 ron) care nu semana nici pe departe cu cel facut de ei.

si ei la ce pret ti-au facut cadrul? vs cei 800 in regie proprie?
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

stefand600

Nu stiu cat a fost cadrul din cei 3800 platiti. Oricum ei cumpara teava si piesele de conexiune "engros" si platesc mult mai putin decat noi care cumparam de la magazinele de specialitate "endetail". 
Stefan D

bbl81

"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

gabriel.c

Așa e ...și in plus optimizează și materialele având clienți mulți cu diverse mărimi la bărci

mariusm piesenoi111

Am reușit să văd numărul lor într-una din poze :)
Mulțam fain!

stefand600

Cine doreste numarul vi-l dau pe mesaj privat.
Stefan D

mariusm piesenoi111

Am rezolvat
Am dat mail sunau răspuns f prompt
Mă întreb oare daca fac la ei și parbriz și husa și tot oare fac vreun discount?

stefand600

Marius, fac de toate, crede-ma ca la ce am facut eu, cineva care face prelate mai scumpe decat barcile in jurul Bucurestiului, mi-a cerut 8900 ron. Dl. Ciprian este foarte maleabil. Daca faci prelata in timpul iernii cand nu are foarte mult de lucru, poti obtine discont-uri substantiale.
Stefan D

Alex1958

Salut,
Eu mi-am refacut instalatia electrica la Arielle la ei. Foarte rezonabil si cu lucru de calitate.
Au o singura problema: sunt intr-o incinta care nu e a lor si ii taxeaza pentru barcile care asteapta inainte de lucrare sau dupa ce lucrarea este gata sa fie preluate. De aceea fie se plateste aceasta stationare sau trebuie sa fii gata sa aduci barca cand vor ei si s-o iei imediat ce este gata.
Atfet lucru de calitate in termenii agreati.