Master-model...

Creat de corsarul, Aprilie 26, 2011, 07:19:11 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 7 Vizitatori vizualizează acest subiect.

gvincentiu

Poate ne tii la curent cu un Jurnal de bord.
Ganduri bune !

ss

Citat din: corsarul din Iunie 21, 2012, 05:13:29 PM
Multumesc si aici "mario38"....mai am putin si scapati si de postarile mele ! ;D

Sigur, da' n-o sa scapi tu de postarile noastre, intai cu solicitari de plimbare, mai apoi... nu se stie!  ;)

corsarul

@ "gvincentiu"...n-am avut jurnal la scoala !..da' de bord !
@ "ss"...multumesc !!!!...sa speram ca totul va fi bine !

mario38

HA , HA , HA ,  scapi tu de noi..? s-o crezi tu , de abia te asteptam sa iasa bine , si pe urma nu mai ai pace

corsarul

Multumesc pentru incurajari "mario38" !...dupa cate observ esti cel mai interesat de aceasta "chestie"  ;)

mario38

faci lucru de calitate , si nici nu te-ai descurajat cand ai avut esecul cu adezivul de anul trecut. N u suport pe cei cu (hai ca merge si asa)

corsarul


corsarul

Azi ,pe o caldura naucitoare,am ranforsat lipiturile dintre chila si tuburile pneumatice ...



mario38

viitor de AUR , barca ta are , si prevad prin valuri, a ei glisare...! cand ii faci probele pe apa , ca mor sa vad si eu un film

corsarul

La sfarsitul saptamanii care vine !
Pana una -alta ,i-mi fac planul de bataie ,in caz ca trebuie sa dau jos "pintenul"



mario38

la urmatoarea , in matrita

gvincentiu

După cât mă duce capul: pintenul îți va arunca pupa afară din apă atunci când ești în glisare (va oscila pe verticală). Drept efect prova va coborâ. Acum totul depinde de greutatea barcii (bagaje etc.), de puterea motorului și de reglajul lui. Dacă e puternic mișcarea va fi insesizabilă (barca se va așeza pe drum), dar dacă va fi un pic peste limita de glisare o să observi fenomenul (barca va oscila până-și va găsi echilibrul).
Ganduri bune !

mario38

asta la mersul in linie dreapta , dar care va fii raspunsul histerezisului la o eventuala rezonanta intr-o traiectorie curbilinie ...?

corsarul

Bun...! ;) Sa zicem ca chila n-ar fi avut pintenul acela...in rest ar fi fost identica.Care ar fi fost pronosticurile d-vs ?
Tre' sa recunosc ca ,la teorie sunt cu "pluta" ! ;D

mario38

pronosticul meu este ...PUNE-O MAI REPEDE PE APA ... in rest lasa-ma pe mine ,ca bat campii teori de mecanica fluidelor e un mare vax . si cele mai mari firme dupa simulariipe computere bengoase in final fac probele tot cu modele fizicela diverse scarii , si asta si la auto si la aero si la navo