Barci usoare pentru pescuit sau iesiri pe apa fara probleme de logistica

Creat de Mihaif99, Februarie 24, 2012, 05:10:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

bbl81

vezi cum si unde montezi camerele deoarece si alea se cam fura. daca pot sa se protejeze una pe cealalta ar fi cel mai bine..
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

bogdanpesc

Camere pe stalpi si cu vaselina multa pe ei...sa vad cum se urca? ;D ;D

Thor


bbl81

sau ceva curent...   :D macar dinala pentru vite....care doar scutura nitel, nnu ramai lipit de el forever.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

Fritz

Multumesc de sfaturi...Sper sa-mi pun un DVR si vreo 4 camere de supraveghere ...
Mai pun cateva poze cu ,,santierul" din fundul curtii ...Am urcat barca in nuc sa-i intaresc oglinda. E BETON. :)
Nu am banchete inca ...si furchetii de vasle. O sa-i comand pe net...Apa e crescuta...si foarte tulbure , si n-am prins niciun pestisor.

cristiantutuianu

Salutare
Imi place ce vad in poze foarte frumos ,felicitari

==================================================================
Camere ?mamere...  ??? iti dorest caine de paza protectie ...bombardament am sursa de Pitbul ...serios ai auzit de Asociatia Pitbul Romania .
Il iei il pregatesti tu sau il dai la dresaj si nu iti intra in curte nici ...aerul fara sa dai tu aprobare .Nu trebuie sa te uiti pe inregistrare ...afli de la Dispensar sau il vezi bandajat la picior ....E  :o .......ala a fost in curte la Matale
====================================================================
Inca o data imi place maxim ce ai facut .Respect!

Fritz

Multumesc Cristian... As lua eu si pitbul...dar nu stau acolo. Daca merg numai in weakend-uri...nu merge.


Fritz

Am dat-o la apa de 23 august ...fara banchete ..fara flotoare ...Coaja , motorul de 15 cai in 2 timpi ...,o scandura  pe post de bancheta ...si doua vasle. Merge de zboara...peste 50 km/ora ...
Nu am apucat sa fac filme ...ca ne-a prins furtuna pe Dunare...N-am mai prins asa ceva ...Valuri foarte dese si scurte..apa din toate partile ..intuneric si trasnete ...dar ce trasnete!!! Abia am scos barcile... Patinoar..namol ...Mi-a trasnit televizorul si routerul. Noroc ca a scapat frigiderul...
Bineinteles ca a picat si curentul ...si am sprituit la lumanare !!!
  Pun cateva poze la mal... Peste...nimic. Nici o trasatura...Un prieten a incercat si la clonc...Nimic. Era inainte de furtuna.  Peisajul superb pe langa malul drept ...pe langa padure...Am intrat si pe Bratul Rau la Unirea ...Cam agitata apa ...si multe anafoare.
   Ne-am intors la timp...ca se intunecase de furtuna...

mustatza

@Fritz
Dacă ai barcă de ce pescuiești de pe mal?
Pestele stă în crăci/butuci.

Fritz

  De pe mal dadeam ieri...la somn ...cu rama neagra si lipitori...ca altfel iei numai guvizi ca degetul. Si una la crap ...cu porumb. Mai mult ca sa treaca timpul pana la masa...Eram satui de namol si apa...Prietenul meu agatase cam 50 de carlige in buturi sambata...
Am scos barcile dupa furtuna... Am fost sambata cu barcile si nu am luat nimic. Asta e...Plimbarea a fost frumoasa.  A fost apa foarte tulbure si probabil presiunea atmosferica prea mica...si pestele nu a avut pofta de mancare ...A mancat probabil joi..vineri , si sambata a baut apa. Dupa furtuna s-a taiat curentul...Bezna !
Nu puteam lasa barcile in apa.  Duminica a plouat iar juma' de zi. Abia am scos masinile din curte...

Ciby

Adi, tu ai state vechi in domeniu. Nu stii ca daca vrei sa nu iei teapa mai bine joci la loto decat sa mergi la pescuit?!?
Una peste alta, barca arata intr-un mare fel! Si la cum spui ca se comporta cu 15 cai, este mai mult decat bine!
Felicitari si pentru constructie, felicitari si pentru achizitie si sa stii ca sunt un pic invidios ca doar lasi barca la apa si pescuiesti din propria curte.
Multa, multa sanatate!!

Fritz

 Multzam de aprecieri...Barca stiam cum va merge ...ca e a doua din serie si e cheala , fara banchete sau flotoare. E mai usoara cu vreo 15 kg..decat precedenta...
Iar cu pestele ...sa stii ca eu nu ma oftic cand nu prind nimic... Se intapla des. Daca dau un pic la rapitor...sau iau vreo 10 obleti sunt multumit...Incerc la salau sau avat.l Daca nu merge ...Pestele cel mare ...tot la portofel trage... ;D !!! Asa ca n-am facut ciorba de capete da hamsii... am facut un bors de peste ...adevarat ...

Fritz

 Avem si banchete acum. Laminate din fibra de sticla ..pe o forma realizata din tabla de aluminiu ... :) :)
cu 2 straturi de tesatura si gelcoat. Foarte usoare si elastice. Mai am sa-i dau un gelcoat (topcoat) pe interior .
Atasez cateva poze...