problema motor yamaha 5cp 2t

Creat de cristi_pescar, Ianuarie 23, 2013, 03:04:49 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Ciby

#30
L-ai probat?
Poti sa-l alimentezi fara pompa de benzina, direct din rezervor sau dintr-o sticla, pe principiul sifonului, celebrul furtun de scos vin din damigeana. Daca nu intelegi cum, intreaba.

cristi_pescar

Intre timp a ajuns si plicul cu cartonul de la dany si m-am apucat de facut garnituri:

Se vede aici ce mi-a facut siliconul rosu in carburator :)




Maine il montez pe motor si-i fac proba.

CitatL-ai probat?
Poti sa-l alimentezi fara pompa de benzina, direct din rezervor sau dintr-o sticla, pe principiul sifonului, celebrul furtun de scos vin din damigeana. Daca nu intelegi cum, intreaba.

Stiu ca se poate si asa dar nu e nici o graba ca nu am unde sa plec acum cu barca, asa ca il probez la gata.

Fritz

Trebuie sa cureti tot siliconul , si cel lipit pe corpul pompei si cel dizolvat in benzina. Pui garnitura cu vaselina.
Eu am scris pe barcaholic ce am patit cu un motor cu doua carburatoare...Am gasit viermisorul de silicon sub cuiul ponto...Verifica si curata tot carburatorul.

Mihai Irimia

Vezi ca poate fi si o problema de racire, deobicei cand se supra incalzesc exista un mecanism car modifica avansul aprinderii in scopul de a nu se cala, gunoiul ala din carburator nu intra si iese cand vrea muskii lui