"Baiaram" la Bucuresti

Creat de modi, Iulie 26, 2013, 12:12:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

felicimond

S-a discutat mai sus daca e ok cu sau fara sotie la aceasta intalnire si persist in indoiala mea ca doamnele se vor simti bine acolo.

In alta ordine de idei, Modi, esti sigur ca incapem la tine in atelier? Sigur nu vreti sa ne gandim din timp la o locatie de back-up? Nu ca as cunoaste vreuna dar, daca incep sa ne stranga peretii, o sa fim la mana meteorologilor prin curtea de la Arta Lemnului.

modi

Citat din: felicimond din Octombrie 20, 2013, 09:38:49 PM
S-a discutat mai sus daca e ok cu sau fara sotie la aceasta intalnire si persist in indoiala mea ca doamnele se vor simti bine acolo.

In alta ordine de idei, Modi, esti sigur ca incapem la tine in atelier? Sigur nu vreti sa ne gandim din timp la o locatie de back-up? Nu ca as cunoaste vreuna dar, daca incep sa ne stranga peretii, o sa fim la mana meteorologilor prin curtea de la Arta Lemnului.

Atelierul a gazduit 25 de petrecareti candva . Estimez ca ar mai putea intra inca 5 insi peste numarul asta ( evident , ne vom "bate" pe unica buda si vom fi nevoiti sa urlam unii la altii sa ne putem intelege ....  ;D Glumesc ....)

Concret : INCA nu avem o problema . Insa , perfect adevarat , daca treaba cu LISTA capata proportii trebuieste sa facem cumva . Si aici nu vad decat doua variante :

- ori gasim o noua locatie ( dar , dpmdv , exclus vreun local , terasa , etc )
- ori inchidem lista la numarul 30 in favoarea primilor inscrisi si-nspre dezamagirea nehotaratilor .

Are cineva vreun alt "as in maneca" ? Hai , cartile pe fata sau in scurt timp inchidem LISTA !

Referitor la meteo ..... ai perfecta dreptate . Avem nevoie de patru pereti si un tavan . Totusi vorbim despre 9 Nov !
De gatit si de fumat afara se poate fara probleme , chiar daca ploua . Improvizam un prepeleac sa nu ne dilueze tocana sau sa ne stinga tigarile . Dar masa trebuieste pusa la interior . Proiectorul la fel , etc .

ionpescarul

O  posibila alternativa ar fi locatia unde am facut noi revelionul pescarilor ,locatia e pusa la dispozitie gratuit ,singura conditie e ca sa consmati bautura proprietarului (care a fost naturala si buna ,au recunoscut baieti ) sau bere de la bar.
poze de la revelionul 2012
http://ionpescarul.blogspot.ro/2013/01/socializare-la-revelionul-pescarilor.html
sau aici
http://ionpescarul.blogspot.ro/2013/01/poze-socializare-revelionul-pescarilor.html

preturile la bauturi sunt de anul trecut ,dar tinand cont ca a fost un an bun ,nu cred ca sa schimbat ceva. Ii pot face o intrebare ,sa nu fie vreo nunta in ziua aia.

corsarul

Se "baga" si dan dragos, tot din Ploiesti...momentan nu are acces la taste.

felicimond

Salut,
Azi, 21.10.2013, lista ROSIE arata astfel:

ANTONOV VALENTIN
Buciu Bogdan
STANGA GEORGE BOGDAN
Iordache Florin Toma
Negut Vlad (kir gutzakis)
si subsemnatul

Sold 240 ron

PS: In zilele urmatoare o sa lipsesc, asa ca va rog sa nu intrati in panica daca ati platit si eu nu actualizez lista.

dany

Am trimis ''cadoul'' la adresa.Deci ma poti trece la lista rosie[laios daniel-bacau]

cristizz

Va salut pe toti.
Chiar daca nu mi-am exprimat anterior intentia de a participa, prin inscrierea in lista verde, astazi am indraznit sa ma inscriu direct in lista rosie. Cadoul este livrat.
Abia astept sa va cunosc,
Cristian V

radu_d

Ma abonez si eu impreuna cu un prieten; ramane sa reglam problema livrarii taxei;
Multumesc

modi

Va asteptam cu drag , colegii !

Maine dimineata reactualizez LISTA VERDE !!!  ;) ;) ;)

modi

LISTA VERDE

1- Modi
2- Geo
3- Tanase
4- Felicimond
5- Florio
6- Vali
7- Bustanson
8-13 - Grupul Ploiesti
14- Cosmin 91
15- Bogdanbuciu
16- Intersect
17 -Kir-gutzakis
18 -Dany
19 -Corsarul
20-21 -Radu d + amic
22 -Fritz
23 -Acig
24 - Cristizz


.........................................

Geo nu-si anunta ferm participarea . La el se pare ca ar putea interveni ceva exact in data de 9 . Il pastrez pe lista pana afla ceva concret .

corsarul

Propunere catre barcagii !!!
Ideea este a lui dan-dragos, si anume : posibilitatea unui troc, noi intre noi, fiecare cu ce are si de care se poate lipsi (ex: dan-dragos are mai multe baloane de acostare care-i prisosesc).

Toate obiectele propuse pentru troc, ar fi bine, sa fie dedicate, barcilor, excursilor, campingului, pescuit etc. ...sau macar pa'proape .

...si vorba lu' "modi" :"...puteti sa va schimbati si barcile...! " :) :)


Ce ziceti ??  ;D

kir_gutzakis

Subscriu la initiativa , mi se pare o idee foarte buna....as face insa trei amendamente: primul, gazda noastra sa ne confirme daca exista spatiul fizic pentru talcioc si nu ne mutam sau il mutam pe Strada Lunga :-[ (nu de alta, dar noaptea  cu bicla m-au fugarit acum ceva timp niste dulai pe cinste), al doilea ar fi sa punem inainte o lista cu ce prisoseste la fiecare, sa ne facem o idee ::) si in sfarsit, al treilea ar fi ora de desfasurare, eu propun mai spre dimineata, cam cand e ora perinitei, ca poate se mai lasa la pret.... 8)
"Cea mai buna barca e cea pe care o ai sau daca inca nu ai una, cea pe care ti-o poti permite azi; nu pierde timp asteptand sa-ti poti lua barca visurilor. Ia-ti o barca si pleaca azi. O barca de 8 m azi e mai buna decat una de 20 peste 5 ani."-Romeo zis Skipper

Florio

Stiu si eu....Cred ca n-ar trebui sa-i ingreunam sarcina lui Modi. Are si asa destula bataie de cap :) .


modi

Mai baieti , ..... vedeti voi , ..... problemele mele despre care "baiguie" Florio ( si-l "amendez" pentru asta ..... cu public ! ) ..... vin si trec !

Sa ne vedem noi sanatosi pe 9 Nov si aveti cuvantul meu ca aveti voie si sa dinamitati locsorul in care ma straduiesc sa ne adunam si sa avem o intalnire de pomina . O intalnire care sa ne defineasca cert ca pe o tagma de oameni , o "adunatura de smintitoizi" nautici , o mana de oameni de ..... numa' !

Bine sa ne fie .

............................................

Florio , ..... mersi  Esti un domn .......

modi

#119
La debut de topic ma intreba Florio ..... "pe unde scot camasa" . Ei bine , o scot si prin urechea acului , da-o dracu de camasa ! Pen' ca odata ce m-am angajat la treaba asta am facut-o cu tot dragul si cu toata deschiderea . Da , am niscaiva probleme "tehnice" . Le rezolv si va tin la curent in timp util . Nimic insa nu afecteaza cumva intalnirea noastra .

De ce drag si de ce deschidere ? Pai stati asa , ca va spui numa' decat :

- Cu tot dragul , pentru ca sunteti "plutitori" de-ai mei , de-un sange si de-o muma , baieti de numa' , de ti-e mai mare dragu' sa intri p-acilea sa le vezi contributiile , spiritualitatea si larghetea in gandire ( principalul factor de m-a determinat sa apar printre voi cu basmele mele "tembeloide" )

- Cu toata deschiderea , pentru ca simt intuitiv ca punem bazele unei comunitati frumoase din care se pot ivi legaturi stranse si durabile .

.... In puii mei , am dat "din casa" mai mult decat credeam ca pot rosti ? Mai vreti ceva ?  :o

Queen - The show must go on Lyrics