Intrunire de toamna in Delta

Creat de Pupezica, Septembrie 10, 2014, 03:56:33 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 8 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cristy

Pana la urma s-au linistit cu totii. Pacat ca nu s-a materializat nimic si bine ca s-a intamplat din fata tastaturii si nu fata in fata pe cine stie ce coclauri necalcate de om. Odata de mult am trait o asemenea experienta si nu-mi mai doresc.
Eu oricum voi merge la un pescuit in delta - poate ne vom vedea pe acolo...
Sper sa mai traiasca Nica (adminul) si sa mai scoata pupaza aia la vanzare din scorbura (sa scoata banerul pupezicii de pe forum) - asta ca si asa are situl propriu si-si poate promova imaginea singur(a) - Ii plang de mila pilotului cat trebuie sa sufere cu asa pupaza atotstiutoare.
Trebuie sa recunoastem ca lemnele nu ard in lipsa focului - asa ca s-au gasit si cativa care sa puna si sa intretina focul...
odata focul aprins, cativa s-au incalzit si s-au mai dezbracat de caracter incercand sa sperie pupaza, uitand ca si pupaza este neaosa de pe la noi si se agata cu tot ce poate de ...facultatile facute

Cele de mai sus sper sa nu deranjeze tare.

Admin - daca consideri cele scrise ca fiind ofensatoare sterge mesajul si nu numai ci si contul!

Catalin

Bradutuleeee...ce zici te bagi...ca eu vreau...dar e si mai tare sa fie 2 Galateni...macar . Daca mergi da un biiiiip sa ne punem de acord cu plecarea. Poate sfaturi pentru ce ne trebuie... poate groso-modo cam cata benzina avem de ars. Ca de potol si beut fiecare cat poate si cat duce.


capitanu

Imi vine sa deviez, inchideti repede ca ma trece. :) Am glumit. Dragii mei, draga Vali iertare daca am suparat insa nu am mai putut sa ma abtin. Nu mai scriu insa am subiect de balacareala la bere cat nu poate sa fermenteze un land intreg din Germania. Petrecere frumoasa celor care se vor regasi pe ape la aceasta intalnire. Asteptam pozele si impresiile de la aceasta tura. Promit sa dau la schimb ceva frumos.

Capitanul de pe Legenda Dunarii.

Vali

Citat din: republicii din Septembrie 15, 2014, 09:12:59 AM
...aici ca si pe celalat forum a fost mereu o cearta intre cei motorizati si caiacisti sau velisti,si intre cei cu motoare mari si motoare mici...

Catalin, nu sunt de acord cu concluzia ta. Pana la intepaturile recente pe teme eco nu a fost nici un alt "meci" pe capcompas.ro. Lumea aici este obisnuita sa ignore "meciurile" si sa se concentreze pe chestiuni interesante si concrete.
Tocmai pentru a detensiona disputa am propus ca "protagonistii" sa-si rezolve problemele la o intalnire in balta. De acolo ar fi revenit ori prieteni, ori dusmani pe vecie, dar si-ar fi rezolvat problema fata in fata, nu incarcand forumul cu disputa lor.
S-a intamplat ca ideea sa prinda aripi, si sa se implice si alti useri, ceea ce ne-a bucurat. Ce s-a intamplat insa in continuare a aratat cum sta treaba cu adevarat.
Topicul a fost inchis pentru incalcarea regulamentului. Despre "varza" care a rezultat din discutii fiecare din cei implicati are partea sa de vina.
Din discutiile de mai sus fiecare a tras concluzia cea mai buna. Cred ca fiecare stie de acum incolo unde sa se bage si unde nu.

Citat din: Cristy din Septembrie 15, 2014, 07:55:35 PM
Sper sa mai traiasca Nica (adminul) si sa mai scoata pupaza aia la vanzare din scorbura (sa scoata banerul pupezicii de pe forum) - asta ca si asa are situl propriu si-si poate promova imaginea singur(a) - Ii plang de mila pilotului cat trebuie sa sufere cu asa pupaza atotstiutoare.
Trebuie sa recunoastem ca lemnele nu ard in lipsa focului - asa ca s-au gasit si cativa care sa puna si sa intretina focul...
odata focul aprins, cativa s-au incalzit si s-au mai dezbracat de caracter incercand sa sperie pupaza, uitand ca si pupaza este neaosa de pe la noi si se agata cu tot ce poate de ...facultatile facute

Cele de mai sus sper sa nu deranjeze tare.

Admin - daca consideri cele scrise ca fiind ofensatoare sterge mesajul si nu numai ci si contul!

Scopul unui forum dedicat unei nise de interes este colectarea si punerea la dispozitie a cat mai multor informatii specifice. Din acest pdv, site-ul ghiduldelteidunarii.ro este cel mai competent din intreg peisajul web, in ceea ce priveste Delta. Nu numai ca e updatat permanent, ci e si interactiv 100%, avand contributii permanente si super-competente din partea administratorului site-ului.

Daca acest administrator mai are "scantei" in relatia cu userii de pe forumuri, cum s-a intamplat si aici, este problema lui. Este major, vaccinat, isi poate sustine sigur cauza, si sa nu uitam ca are multi useri cu care e "pe aceeasi frecventa".
Singura obligatie a sa pe forumul capcompas.ro este respectarea regulamentului. E adevarat ca am mai tolerat unele scapari, cum am tolerat dealtfel la toata lumea. Asta pana ieri, cand a trebuit blocat topicul din motive de regulament.

Dar de aici si pana la vendeta de a exclude bannerul de pe forum e cale lunga. Ar mai fi cate ceva de adaugat despre celelalte "solicitari" de mai sus, dar mai bine ne oprim la timp.

Daca as fi fost in locul oricui dintre cei care au postat pe acest topic, as fi gandit asa: "E prima oara cand Pupezica se ofera sa ghideze forumistii in locurile stiute de el. De ce sa nu merg si eu la o asemenea expeditie, ca nu se stie cand s-o mai ivi ocazia. Chiar daca poate nu sunt 100% de acord cu el, importanta e participarea, si poate voi constata ca imi formasem o parere gresita."
Nu mai stau sa povestesc in detaliu care e parerea mea despre Bogdan - Pupezica, fiindca iar o sa mi se sara in cap. Spun doar atat: Bogdan este unul din cei mai misto barcagii pe care am avut onoarea sa-i cunosc pana acum.

Pozitia de moderator e una ingrata, mai ales cand trebuie sa mediezi intre oameni cu care esti in relatii excelente, dar acestia sunt de neimpacat intre ei.
Personal am un principiu dupa care ma ghidez permanent: incerc sa iau de la fiecare om partea sa buna, ignorand ce e rau. Din cauza asta, nu am dusmani intre colegii de pasiune. Daca e cineva care se considera dusmanul meu, din partea mea sa fie sanatos si sa-i pluteasca barca.

Citat din: capitanu din Septembrie 15, 2014, 10:10:58 PM
Imi vine sa deviez, inchideti repede ca ma trece. :) Am glumit. Dragii mei, draga Vali iertare daca am suparat insa nu am mai putut sa ma abtin. Nu mai scriu insa am subiect de balacareala la bere cat nu poate sa fermenteze un land intreg din Germania. Petrecere frumoasa celor care se vor regasi pe ape la aceasta intalnire. Asteptam pozele si impresiile de la aceasta tura. Promit sa dau la schimb ceva frumos.

Capitanul de pe Legenda Dunarii.

Iaso Capitane :). Da' sa stii ca eu pana acum n-am auzit de vreun Capitan care injura pe cineva pe care nici nu-l cunoaste :P. Mai bine ma injuri pe mine, ca stii ca nu ma supar, si pe mine ma si cunosti. Sa stii ca ne e dor de tine si de gashca voastra cea misto.
Poate totusi cand mai treci prin ograda noastra mai spui si tu un "iaso barcagiilor", nu doar ne injuri :D. Cu simpatie, vechiul tau amic de la Galati-sat.

"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

bradutzu

Salut Catalin
Eu m-am întors din delta weekendul trecut si mai am dezlegare sa mai fac anul asta o delta pe care am promi-o socrului si va fi cu stat la cort si alte alea
Referitor la expeditia propusa mi-ar fi facut mare plăcere să particcip cu toate ca ar fi plâns inima in mine sa nu pot sta la pescuit.
Mai mult de atât cred ca ar trebui măcar la Galati sa ne vedem cu totii pe apa odata ca nici măcar atât nu am reusit dapai sa ne strângem in delta
Referitor la conssumuri îmi poti da un telefon sa povestim ca sa nu poluam topicul asta sau deschidem un topic dedicat distantelor si consuumurilor?
Ps
Am tot văzut domnita Ruxandra pe apa si este superba eu fiind pe uscat.
Salutari
.
Sa auzim numai de bine!

radasous

Pana la urma, intalnirea ramane in weekend-ul 3-4-5 octombrie?
bradutzu, pe la teve miorlaie lumea cum ca vin iar ape mari, asta inseamna ca pescuitul se muta (iar) din delta la metro...tot la cort si cu ciomagul in mana vreau si eu sa stau, dar as sacrifica o zi pentru o "intersecteala"cu gasca.
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

bradutzu

dupa cum am spus principala problema este ca programul nu imi mai permite ink o iesire in afara de cea programata in Octombrie care nu are inca o data certa
despre companie numai de bine si cu siguranta mi-ar fi facut placere sa ne cunoastem
Sa auzim numai de bine!

Catalin

Ok Cristi...asta e...mai merge cineva din Galati ??.. daca da vorbim ....ori Braila...hai sa vedem cand si cum..plecam . Pupezica da ore de mars aproximative sa bagam benzina. Am rezervor de 80 dar cred ca mai trebuie cel putin inca pe atat.

Gabytzu


Catalin

Pupezicaaaaaaaaaaaaaaaa...da bre o aproximare groso modo pt carburant....

Pupezica

Citat din: Catalin din Septembrie 17, 2014, 11:12:17 PM
Pupezicaaaaaaaaaaaaaaaa...da bre o aproximare groso modo pt carburant....

Pe ce ruta (rute) si cu ce motor ? Si dau ...   :) :) :)
Apa sub chila si vant din pupa !!!

capitanu



Iaso Capitane :). Da' sa stii ca eu pana acum n-am auzit de vreun Capitan care injura pe cineva pe care nici nu-l cunoaste :P. Mai bine ma injuri pe mine, ca stii ca nu ma supar, si pe mine ma si cunosti. Sa stii ca ne e dor de tine si de gashca voastra cea misto.
Poate totusi cand mai treci prin ograda noastra mai spui si tu un "iaso barcagiilor", nu doar ne injuri :D. Cu simpatie, vechiul tau amic de la Galati-sat.
[/quote]

Iaso Vali, cum nu ai auzit Capitan injurand ? Nu ai fost atent la capitanul de pe Biruinta inseamna, bea asta si injura de numa numa, l-au dat chiar si la televizor. Pe tine nu vreau sa te injur ca nu ai facut nimic rau, ba din contra mai si suferi incercand sa faci bine, dar daca meriti vreo data sa sti ca te injuram toti cu drag si spor. Ajung greu prin ograda cu pricina pentru ca nu mai bat asa mult strada insa ne von vedea sigur cat de curand la o intalnire pentru ca vine sezonul rece si astea se cam inmultesc acum.
Sa auzim numai de bine.
Cu mult drag Capitanu.

bradutzu

salut Catalin
pana la Tulcea eu consum 22 litri "la vale" si la deal mi se termina rezervorul cam pe la Bazinul nou sau pe faleza!
tot incerc sa vad dk pot ajunge de la tulcea la galati cu un rezervor si din cauza asta merg pana mi se termina benzina
de mentionat ca ultima data am prins niste valuri teribile de la Isaccea pana la ceatal si am consunat pana la Tulcea 33 de litri
Mai departe de Tulcea te ajuta Pupezica ptr ca nu cunosc traseul propus!
cele de mai sus sunt inutile in cazul in care pleci cu barca pe masina desi iti recomand sa pleci pe apa ptr ca e tare frumos drumul pe apa iar ca si costuri cam tot pe acolo iesi ca si cu masina!
Salutari
Sa auzim numai de bine!

Intersect

Salut,eu consum 20 litri pana la tulcea si tot atat pana la Sfantu,3 persoane in barca.
De la Tulcea la Mila daca nu ma insel cam 10 litri depinde de traseul ales.Nu cara benzina din Galati ca nu se merita.Am carat si eu cand aveam motorul nou,dar acum sa invatat cu cea de la Star.
Ai greutate mai mare,mai curge iti ia din spatiu....
Eu am 2rezervoare plus o rezerva de 10 litri,nu am ramas niciodata in pana.
Born to fish,forced to work!!!

Catalin

 AM 50 cp 4 timpi(se vede in avatar)...... si pe rutele propuse de voi pentru intalneala....Dar au raspuns baietii pana la Tulcea. Ma interesa ce o sa  consum acolo pe ruta propusa in delta. Ca daca mergem si ne dam pe apa la Murighiol...e una daca ne dam pe apa la Tulcea e alta. Ca am sa vin cu ea pe peridoc pana la Tulcea ori la Murighiol.