Sfaturi Orion 20 vs. Jaguar 22

Creat de Dbr, Mai 13, 2015, 06:55:14 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mihai

O barca foarte frumoasa! Sa-ti aduca multe bucurii! Acum ca flota s-a marit, sa ne vedem sanatosi la Raid 2016.

Dbr

Salutare tuturor,
De cand cu ultima iesire ma ,,mananca'' rau echea, asa ca nu am astampar si hop iar pe Dunare. De vineri pana duminica viitoare pe ape leganate. Daca este cineva prin zona Sfantul Gheorghe in acesta perioada sa dea de veste. Sau daca vrea cineva sa merga cu noi deasemenea este destul loc. Mai mult ca sigur ca vom merge si cu Kilcruiserul asa ca de spatiu nu ducem lipsa ;).
Stima.


Dbr

Salutare tuturor,
Orice este de vanzare, mai putin prietenii! L-am pus sa il fac da ras! Eu am un anumit concept despre achizitiile mele. Daca nu se vinde, ramane in familie sa ma bucur de el. Oricum barca este perfecta pentru orice navigatie pe orice fel de apa interioara sau costier.
Stima tuturor.

Rumpi

Felicitari pentru barca. Orion 20 face parte din clasa Jollenkreuzer, adica pe romaeste iola cabinata. In afara de cele 80 kg ale derivorului barca nu mai are nici un fel de balast intern sau extern. La navigatia cu vele trebuie sa folositi  balastul mobil, adica echipajul. In rest o barca ok pentru ape interioare si cu multa experienta si vreme buna si  costier. Pescaj infim, se poate trage pe plaja.

Dbr

Multumesc de urari. Orionul pluteste momentan pe langa Sasanka 660 in Marina Eforie. Le-am spus tuturor de acolo: ,, vedeti voi barca aia mica galbena? este cea mai frumoasa din Marina....de ce?...pentru ca este a mea !!!!" :)
Stima tuturor.

Dbr

Barca are o tinuta excelenta si pe mare ! Am iesit cu ea pe o mare destul de agitata , sa ne putem da seama daca barca are un comportament ok in conditii destul de vitrege.

Bogdan ion

Imi place mult prima poza, cu vela ridicata.

La mai multe iesiri.

Dbr

Salutare,
Asa cum stiti, Orionul este de vanzare. Daca exista doritori, se poate vinde si fara peridoc sau motor la un pret mai mult decat decent pentru o asemenea barca.
Stima tuturor.

Dbr

Orionul a ajuns pe maini bune ! Va scrie noul proprietar probabil cand va reveni in tara. Deocamdata este plecat peste mari si oceane! Sa se bucure de ea alaturi de familie si prieteni. :)