FS14

Creat de purjulius, Mai 16, 2015, 04:39:55 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

purjulius


cristiantutuianu

După ce dai cu rola  pot apare mici bule de aer .Pentru a rezolva problema folosește și o pensula .Dai cu rola după care netezești cu pensula ,încearcă să dai suprafețe mici cu rola după care netezești.
Îmi place ce văd in poza postata de tine .

purjulius

Multumesc pentru recomandari si aprecieri!

Lacramioara

la NAUTICA-SHOP , 1 kg fibra de sticla = 25 lei
                               1 kg rasina epoxidica- 25 lei (intaritor aferent cantitatii inclus)

purjulius

Am dat primul strat de vopsea (nu-mi place cum iese cu rollul) maine va iesi perfect cu pensula.

cristiantutuianu

Am o banuiala legata de vopseaua folosita......din doua componente vopsea +intaritor (3+1). Matuieste putin vopseaua inainte de a doua mana.

purjulius

E vopsea bicomponenta la 100gr vopsea 20 gr întăritor

purjulius

Pregatit pentru pus banchetele

purjulius


purjulius


iulian_cioclin

Doamne, da frumos ai mai lucrat. Felicitari!

purjulius

Mulțumesc pentru apreciere!

12iuli34

O rugaminte: cine-mi poate spune unde găsesc banda de fibra pentru inbinari deoarece am tăiat țesătură dar lasă foarte multe ațe care mă vor termina la șlefuit. Am început și eu construcția unui fs14, am sa pun poze cu desfășurarea  lucrărilor,  dar nu știu dacă sa poluez topicul colegului purjulius sau sa deschid un subiect nou. Aștept răspuns rapid pentru ambele probleme, si-mi cer iertare dacă deranjez în vreun fel.

NessyRO

Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world. - A. Einstein

purjulius

Dacă nu am șlefuit la flocii aia...... De M-am urat.