Achizitie velier / Initiere in sailing

Creat de Innotrics, Iulie 03, 2018, 03:05:11 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

black

Salut
Pentru informatiile valoroase primite pe acest forum credeti ma ca merita cu varf si indesat sa primesti si bobarnace din cand in cand .Eu am sa plec de aici doar cand se inchide forumul. Toleranta maxima tuturor.

cristi radulescu

 Buna dimineata dragi colegi,
Postez cu intarziere, am avut de recuperat cu somnul, sambata seara Galatea a ajuns la marina Limanu :-) 4 guys for fours seas Ionio, Egee, Marmara, Marea Neagra.  Multumesc tuturor colegilor care au ajutat cu o vorba, un sfat bun, o informatie. Prima lectie invatata, nu pleca pe mare fara macar un numar de telefon al unui coleg forumist, valoreaza milioane,  mersi Draken sorry pentru telefoane. Florio informatia despre Karistos a fost aur curat, dupa ce am pierdut jumatate de zi pe langa Alimos cautand o dana sau macar o statie de combustibil fara succes sa ajungi la 12 noaptea in marina la Karistos a fost wow wow wow. Pana la 2 dimineata am stat la terasa si am baut un pahar si in cinstea ta :-).  Va doresc o zi buna si spor la postari de calitate :-)

sebba

Citat din: cristi radulescu din Septembrie 24, 2018, 08:44:19 AM
dupa ce am pierdut jumatate de zi pe langa Alimos cautand o dana sau macar o statie de combustibil fara succes

in Alimos, vinerea, la 2:00 noaptea in plin sezon, am bagat la macarale
aici: https://goo.gl/maps/tBXC7rx8hVs

nu te goneste nimeni daca au loc sa scoata barcile din apa
Simulatoare Teste ANR - http://anr.end.ro

Florio

Citat din: cristi radulescu din Septembrie 24, 2018, 08:44:19 AM
Buna dimineata dragi colegi,
Postez cu intarziere, am avut de recuperat cu somnul, sambata seara Galatea a ajuns la marina Limanu :-) 4 guys for fours seas Ionio, Egee, Marmara, Marea Neagra.  Multumesc tuturor colegilor care au ajutat cu o vorba, un sfat bun, o informatie. Prima lectie invatata, nu pleca pe mare fara macar un numar de telefon al unui coleg forumist, valoreaza milioane,  mersi Draken sorry pentru telefoane. Florio informatia despre Karistos a fost aur curat, dupa ce am pierdut jumatate de zi pe langa Alimos cautand o dana sau macar o statie de combustibil fara succes sa ajungi la 12 noaptea in marina la Karistos a fost wow wow wow. Pana la 2 dimineata am stat la terasa si am baut un pahar si in cinstea ta :-).  Va doresc o zi buna si spor la postari de calitate :-)

Felicitări pentru barcă și călătorie! Un skipper bun știe să ducă barca și echipajul la destinație, în bune condiții.
Mă bucur că informațiile mele au fost de folos. Era foarte bine să aveți și numărul meu de telefon (care dealtfel e destul de cunoscut de forumiști :) )
Acum o să beau și eu un pahar pentru reușita voastră :D

P.S.
Când ai timp, deschide un topic și povestește scurt traseul cu călătoria. Sunt curios dacă vremea v-a fost favorabilă pentru ceea ce propuneam eu: Karistos- Agios Eftratios-Canakkale, ca fiind cel mai eficient traseu, cu autonomia perfectă pentru alimentare și distanța optimă de parcurs.