Master-model...

Creat de corsarul, Aprilie 26, 2011, 07:19:11 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

mario38

spor la treaba , si sa te bucuri de rezultate

corsarul


Florio

Citat din: corsarul din Iunie 03, 2012, 04:43:12 PM


De data aceasta cu "examenul" dat pe tuburile din urma ,mi-a venit mult mai usor !
Dar nu ma intrebati cu ce costuri ;D

Nu.
Dar te intrebam cu ce satisfactii ! :D

corsarul

Florio ....proba pe apa va fi decisiva !
Azi este foarte cald, si am lasat tuburile la soare ! :)
Se pare ca au trecut testul UV....celelalte s-au desfacut in mai putin de 10 min din cauza adezivului neadecvat si recomandat de "uameni distepti"  >:(

bogdanbuciu

Ionut felicitari, arata asa de bine!


De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

corsarul

Multumesc pentru aprecieri Bogdan !! ;)

Vali

Arata bestial, si cred ca se si misca excelent :). Se pare ca esti pe ultima suta de metri, asa ca abia asteptam sa te vedem cum te bucuri de barca ;). E una din cele mai "profi"lucrari pe care le-am vazut, cred ca ar bate la fund si RIB-uri de fabrica.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

blue marlin

Felicitari maestre, arata impecabil!

Citat din: corsarul din Iunie 12, 2012, 12:27:21 PM
Se pare ca au trecut testul UV....celelalte s-au desfacut in mai putin de 10 min din cauza adezivului neadecvat si recomandat de "uameni distepti"  >:(
Adezivul asta cu surprize este cumva cel de la Politex care arata ca un prenandez alb ( miroase si se aplica la fel)?
Nothing is impossible...

Vali

Daca stau si ma gandesc, la cat ne-a "vrajit" Mihaif99 despre avantajele unui RIB, tare mi-e ca am sa fiu si eu interesat sa-mi faca amicul Corsar un asemenea barcaz pe viitor :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

corsarul

Citat din: blue marlin din Iunie 13, 2012, 09:39:57 AM
Felicitari maestre, arata impecabil!

Citat din: corsarul din Iunie 12, 2012, 12:27:21 PM
Se pare ca au trecut testul UV....celelalte s-au desfacut in mai putin de 10 min din cauza adezivului neadecvat si recomandat de "uameni distepti"  >:(
Adezivul asta cu surprize este cumva cel de la Politex care arata ca un prenandez alb ( miroase si se aplica la fel)?
Ala-i ! ;D

blue marlin

Barca mea e lipita cu asa ceva :-\.
Vara trecuta am reusit sa ies doar 3 zile cu ea, dar toate insorite bine. Nu am remarcat sa fi cedat ceva, in afara de pielea mea care s-a jupuit dupa cateva zile.
Poate am respectat indicatiile producatorului sau am lasat anvelopa sa se odihneasca la umbra mai multe saptamani... Sau urmeaza sa se faca bucati la urmatoarea iesire... Sper doar sa nu se intample chiar in mijlocul Dunarii  ;D
Nothing is impossible...

Vali

Uite de aia e bine sa ai tot timpu' vesta cu tine :D.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

corsarul

Citat din: blue marlin din Iunie 13, 2012, 03:07:33 PM
Barca mea e lipita cu asa ceva :-\.
Vara trecuta am reusit sa ies doar 3 zile cu ea, dar toate insorite bine. Nu am remarcat sa fi cedat ceva, in afara de pielea mea care s-a jupuit dupa cateva zile.
Poate am respectat indicatiile producatorului sau am lasat anvelopa sa se odihneasca la umbra mai multe saptamani... Sau urmeaza sa se faca bucati la urmatoarea iesire... Sper doar sa nu se intample chiar in mijlocul Dunarii  ;D
Nu's ce sa zic ! ::)...cert e' ca la mine n-a tinut....presiunea din tuburi combinat cu soarele naucitor ,si-a spus cuvantul ,drept pentru care lipiturile mele si-au dat obstescul sfarsit  ;D

corsarul

Citat din: Vali din Iunie 13, 2012, 10:30:43 AM
Daca stau si ma gandesc, la cat ne-a "vrajit" Mihaif99 despre avantajele unui RIB, tare mi-e ca am sa fiu si eu interesat sa-mi faca amicul Corsar un asemenea barcaz pe viitor :).
Paii... cred ca i-ti sunt dator !  ;)

Vali

O sa ne facem unul altuia cate o barca  ;D ;D ;D
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau