Master-model...

Creat de corsarul, Aprilie 26, 2011, 07:19:11 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

corsarul

Chiar la asta ma gandeam ! Nu cred ca-i rau !
S-o vedem pe a mea pe apa( pe a ta am vazut-o...si merge ;)) si apoi ne intelegem noi !!!  :D

blue marlin

Citat din: corsarul din Iunie 13, 2012, 03:39:22 PM
Nu's ce sa zic ! ::)...cert e' ca la mine n-a tinut....presiunea din tuburi combinat cu soarele naucitor ,si-a spus cuvantul ,drept pentru care lipiturile mele si-au dat obstescul sfarsit  ;D
Ai depasit cumva timpul de uscare pentru adeziv recomandat pe cutie (40 secunde) si l-ai reactivat mai tarziu cu aer cald? Eu am incercat si varianta cu reactivatul dar mi s-a parut ca nu prea tine si am ales sa lipesc pe bucatele, segmente de max 50cm.

Citat din: Vali din Iunie 13, 2012, 03:14:40 PM
Uite de aia e bine sa ai tot timpu' vesta cu tine :D.
Am vesta intotdeauna cu mine, dar cred ca as face un mare spectacol remorcand cu parama in dinti barca, plina de apa, la mal  ;D
Nothing is impossible...

Mihaif99

#137
Citat din: Vali din Iunie 13, 2012, 10:30:43 AM
Daca stau si ma gandesc, la cat ne-a "vrajit" Mihaif99 despre avantajele unui RIB, tare mi-e ca am sa fiu si eu interesat sa-mi faca amicul Corsar un asemenea barcaz pe viitor :).

Observam cine e "amic" si cine nu :)

In viitor, te rog frumos construieste ceva in genul asta:

rishikin30

Salut, felicitari maxime! As vrea sa discutam pe privat despre un proiect la care ma gandesc de foarte mult timp. Pentru inceput, poate imi dai un nr. de tel. Andrei

corsarul

Citat din: rishikin30 din Iunie 14, 2012, 09:39:44 AM
Salut, felicitari maxime! As vrea sa discutam pe privat despre un proiect la care ma gandesc de foarte mult timp. Pentru inceput, poate imi dai un nr. de tel. Andrei
Trimis ! ;)

gvincentiu

Ar fi interesant de construit o cutie de aia: la drum e portbagaj pe maşină unde pui de la motor la râme înăuntru iar pe malul apei este barcă.
Ganduri bune !

Mihaif99

Citat din: gvincentiu din Iunie 14, 2012, 05:50:23 PM
Ar fi interesant de construit o cutie de aia: la drum e portbagaj pe maşină unde pui de la motor la râme înăuntru iar pe malul apei este barcă.
Si s-au copt si râmele ...

Ar fi super interesant, mai ales ca se poate face si din placaj, si se poate concepe sa fie destul de lunga, cu o sectiune centrala care ar sta in cutie

corsarul

Citat din: gvincentiu din Iunie 14, 2012, 05:50:23 PM
Ar fi interesant de construit o cutie de aia: la drum e portbagaj pe maşină unde pui de la motor la râme înăuntru iar pe malul apei este barcă.
Ori sunt eu prea obosit ...!
Dar nu prea am inteles ce vrei sa spui !  ;D

mario38

unde se gasesc de cumparat valve de umflare , si terminatii conice de cauciuc

corsarul

Valve gasesti aici http://www.yacht-tng.ro/ ..dar terminatii ,eu n-am gasit  :(

gvincentiu

cauta aici http://www.osculati.com/en/cat/MainCat.aspx si cei de yacht tng iti aduc, dupa codul de produs.
Ganduri bune !

mario38


corsarul

#147
Am lipit tuburile pe chila..urmeaza intariturile..



mario38

F E L I C I T A R I I   peste tot

corsarul

Multumesc si aici "mario38"....mai am putin si scapati si de postarile mele ! ;D