Agrement ad-hoc. Intalniri la o tura in natura :)

Creat de Florio, Aprilie 26, 2011, 11:32:04 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Vali

"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Delafluviu Guzi

#46
Eşti sigur că mai vin la Galaţi ?  :P
...Da' de ce sa mai vin, la Galati ? ::)
...nu de alta, dar stii prea bine ca nu-mi place  sa inot in apa adanca pana la genunchi !

(U) P.S. Cam de asta , nu prea m-am iubit cu Bratesh lake, ori cat de lung si lat ar fi el.

Vali

Bratesul e interesant din alt p.d.v., anume ca e un lac perfect pentru dat cu vela cu barci mici - iole, catamarane mici, windsurf etc. Pentru baie, au mai ramas doar Dunarea si Latimea, ca doar nebunii se duc la bazin, sa se balaceasca in pishu' :). Unul din cele mai bune locuri de baie de la Dunare, pe care-l frecventam des pe vremuri, e plaja din amontele insulei din gura Prutului. Acolo nu e nici tipenie de cocalar manelar cu gratar, sau unditari agresivi, ci eventual pisicani sau galateni la toana cu setcile (da' aia-si vad de toana lor), si cateodata vreo cireada de vaci blande ale pisicanilor. Asta cand nu e Dunarea mare, cum era anu' trecut, cand ramasesera afara din apa doar coroanele copacilor :)
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau


hoinar

Citat din: stavride din Iunie 17, 2011, 02:51:02 PM
Mi-ai luat vorba din gura. :)

Radu, de unde v-ati lansat pe apa? Ai ceva coordonate GPS?

De la pontonul complexului Astoria o iei in stanga .... si e un canal de vreo 300 m

Seara senina si blanda
Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

hoinar

Dragi prieteni,

Din 30 iulie pina in 6 ale lui august suntem cu 2 caiace in Venus daca aveti drum pe acolo si vreti o tura ...sunteti tare bineveniti...
apoi din 7 august pina pe 15 undeva pe malul lacului Cincis .... la fel m-as bucura daca ne putem vedea .... :)

O seara blanda si senina,
Radu
Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu

gvincentiu

Ganduri bune !

Constantin

Va salut, iubitori ai apei!
Eu sunt inca la Constanta, si as fi fericit sa va intalnesc!
Florio, facem o Mangalia? Sau macar o Eforie?
Constantin

Florio

#54
Citat din: Constantin din August 31, 2011, 09:11:43 AM
Va salut, iubitori ai apei!
Eu sunt inca la Constanta, si as fi fericit sa va intalnesc!
Florio, facem o Mangalia? Sau macar o Eforie?
Constantin

Cu mare drag, Constantin ! EU am iesit si weekend-ul trecut pe o mare foarte frumoasa, nervoasa, cu valuri mari si vant puternic. De fapt am fost singurii care au iesit din port :) . Restul n-au indraznit :) .  Duminica am incercat si noul gennaker :) .

Din pacate n-am sa pot ajunge la mare in acest weekend.
Din fericire, motivul este participarea mea la TID :)