Barca mea: NYX - The Thing That Should Not Be

Creat de radasous, August 01, 2012, 11:54:40 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

ionitzady

Rasina pe vasle ?  Nu cred ca am vazut si nu este nevoie.  Vasla oboseste din alte motive si nu acela de protectie cu fibra.

radasous

Vaslele sunt manufacturate, mai exact in curs de manufacturare. Coada are 35mm diametru, este din lemn de tei si nu prea pare foarte rezistenta, de asta ar fi fost bine sa le fibrilizez.
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

Ciby

Poza de mai sus n-are nicio logica! Ce sa vedem? Ca visezi la actiune stand in fata monitorului? Cum s-o denumim? "Natura moarta"? Moarte din sedentarismul specific calculatorului? Sau "Actiune" gandindu-ne la activitatea sugerata de niste vasle in furcheti? Sau poate "Echilibru" cumpanind balanta intre sedentarismul si si actiunea de mai sus?
M-ai bagat in ceata!
Pune o poza cu ele pe barca si vom fi in stare sa alegem calea cea buna!  :D

radasous

Stai calm, ca pun si cu ele pe barca, abia incep sa misc. E zapaceala mare la vertebrele lombare, data trecuta am fost bloct cam doua luni in casa  :) Am luat centura lombara, plasturi, niste antinflamatoare, cu un pic de noroc maine ma joc cu bormasina.
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

ionitzady

Ai grija de tine omule bun , ca de restul ai tot timpul din lume.  Tu trebuie sa intelegi ca pt la anul esti primul la start ,pe cand noi ceilalti avem de bibilit , curatenie de facut si corectat unele neajunsuri.

radasous

Copaia trebuie pusa pe apa anul asta. In afara de un kil - doua de vertebre paradite nu am nici pe dracu  8)
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

Nicolai

Spuneti-mi o adresa si trimit niste Prednison, Arcoxia, Arava, Salazopirin, Metotrexat, etc, sau daca aveti alte preferinte spuneti si ma conformez.
Doamne ajuta si sanatate multa.

radasous

Citat din: Nicolai din Octombrie 30, 2014, 08:08:13 PM
Spuneti-mi o adresa si trimit niste Prednison, Arcoxia, Arava, Salazopirin, Metotrexat, etc, sau daca aveti alte preferinte spuneti si ma conformez.
Doamne ajuta si sanatate multa.
Multumesc mult, inca nu e nevoie. In functie de cum evolueaza situatia, daca e cazul, apelez la dumneavoastra. Durerile in zona lombara imi apar de doua ori pe an, primavara si toamna. Anul asta a fost ceva mai acut pentru ca am avut program artistic. Problema cea mai mare e cu zona cervicala, acolo chiar s-au dus dracu' vertebrele, sper sa nu dea semne prea curand.
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

Nicolai

Aaa sunteti inca la grupa mica.
Probabil ca va rezolvati cu cateva intepaturi de dexametazona sau ceva similar.
Doamne ajuta si grija la ciolane, ca altfel ne vedem la clasele mari.

radasous

Citat din: Nicolai din Octombrie 31, 2014, 03:24:57 PM
Aaa sunteti inca la grupa mica.
Probabil ca va rezolvati cu cateva intepaturi de dexametazona sau ceva similar.
Doamne ajuta si grija la ciolane, ca altfel ne vedem la clasele mari.
haha, sper sa raman repetent. Dexametazona am bagat o gramada, este excelenta, avea efect jumatate de ora  :)
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

radasous

In seara asta am fost tentat sa  montez furchetii si inchizatorile, dar mi-a trecut. Din motive de frig, desigur. Pentru relaxare am facut un stativ pe care sa pun motorul pe timpul reconditionarii.
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

Betto

...am facut un stativ pe care sa pun motorul pe timpul reconditionarii."

_ Un stativ pentru motor simplu. =>>

radasous

Citat din: Betto din Noiembrie 01, 2014, 02:25:45 AM
...am facut un stativ pe care sa pun motorul pe timpul reconditionarii."

_ Un stativ pentru motor simplu. =>>
Este o idee super!
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

Ciby

Citat din: Betto din Noiembrie 01, 2014, 02:25:45 AM
...am facut un stativ pe care sa pun motorul pe timpul reconditionarii."

_ Un stativ pentru motor simplu. =>>

Frate, daca motorul este al tau si este opera ta, te felicit!
Ce motor este pe cizma aceea de Veterok?

radasous

#104
Gata am montat fiarele pe barca, sa nu mai planga Ciby ca nu are la ce se benocla inaite de alegeri. Furchetii nu pot fi admirati in toata splendoarea lor sclipicioasa, trebuie sa mai polimerizeze oarece smacuri si sa scot banda de mascare.
When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer