Tabara Jurilovca

Creat de nicu, Mai 24, 2011, 11:04:11 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.


Vali

Ia să punem nişte poze din tabără, nu neapărat în ordine cronologică  :)

1. din ciclul - cu barca (targa) pe uscat -, ia să vedem cât de bune sunt calităţile hidrodinamice ale bărcii pe pietroaiele din curtea lui Peter  :P. În prim plan, Nicu homemade, Paul navigatorul (cea mai ospitaleră gazdă  :)) şi Vali menestraşu


2.cumătrul împăiat păzeşte scrumbiile cu telefonul cu ghioagă  ;)




3.întrunire incognito de barcagii la ceas de seară, ce mai atâta incognito, orafazu, Nicu homemadu, şi Nicu-care o are de 7 metri  ;D


4.după expresii şi vecinătatea împăiatului, sigur se discutau ceva glume scatologice  :D
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Vali

5.Împăiatu pregătindu-se de abordaj, după care abordaju s-a transformat într-o navigaţie cu vele LA ŞTANGĂ  :D



6.Moş Crăciun, pretenul copiilor, cu căutătura de dimineaţă  ;)


7.Legendaru, demonstrând practic teorema segregării rasolului de ciorbă  :P


8.Trăiască scripca şi stacana  ;D

"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Vali

9. La plăcinte înainte  :)



10. Tot cuibare de ciori-morani  :P




11.Se pregăteşte D-day, marea debarcare de la Portiţa  ;)




12.Cineva a gustat la maxim atmosfera de barcageală  ;D

"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Vali

Şi mai sunt muuuuuulte poze, dar mai puţin timp disponibil pt. uploadat :P. Oricum, se anunţă chestiuni şi mai crâncene în urlătorul weekend  :o.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

stavride

Ma simt ca acasa privind si citind, citind si privind. Apropos de citind, a murit Fanus Neagu. Dumnezeu sa il odihneasca. Am avut prilejul sa il cunosc personal si sa stau in preajma dansului de multe ori, de prea putine ori - la cat de multe puteai sa auzi, simti, gandesti in preajma dansului. Cred ca, daca printr-o minune ar fi participat la aceasta intalnire, s-ar fi simtit minunat. Nu cred, sunt convins. Si noi pe langa dansul.
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Florio

Cu multe multumiri il atac pe Vali, cronicar pe scurt si documentarist foto :) ! Ca frumos le-a mai zis :)
Si nervos pe timpul trecut, ma anunt barcagiu la Jurilovca pentru uichendul asta . Ca nu se mai poate ! :)

iliviu

Cam care ar fi programul pt. weekendul asta? Din ce am vazut in poze, e clar ca ciorba de peste am pierdut-o, dar daca vremea e buna (vin cu motoru'), la conserva, si tot mananc un "stavride" la Jurilovca.  ;D
Schulze Surfrider 15-115hp

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Vali

Care nu vine, nu stie ce pierde  :P...
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

_Alex_

    Neata
Ajung shi eu astazi mama lui de servici :)

mugurescu

Bravo fratilor si la mai mare! Tineti-o tot asa!
Ma uit la poze si sincer va invidiez. Sper ca pe viitor sa dau macar o fuga pentru o zi - doua, sa fiu alturi de voi.

Ieri, intre doua garzi, am reusit sa dau si eu barca la apa, asa ca mi-am scos parleala cu o fuga pana la Ostrovul Prutului si inapoi la Galati, dar parca tot nu se compara cu ce vad eu ca se-ntampla p-acolo... ;D

P.S. La bac la Galati au ieftinit astia pretul pentru lansat barci pe rampa lor amenajata. Fata de 70 Ron cat era anul trecut, anul acesta pretul este de 20 Ron, muuuult mai convenabil zic eu, drept pentru care am fost a 5-a barca lansata ieri ;)


nicu


monica.lidia

Ma numesc Rubina, si chiar daca am doar 4 ani, ma pregatesc intens sa vin din nou si anul asta la tabara de la Jurilovca :). La ce vifor e afara, e o bucurie sa simulezi macar ca te afli in cort la malul Golovitei :D.
Nu plange pentru ca s-a terminat, bucura-te pentru ca s-a intamplat.

capitanu

Bravo, Bravo, doar cu antrenament serios se ajunge la performante inalte. Salutam generatia tanara si asteptam cu drag la Tabara.