constructia unui catamaran cu vele

Creat de iris, Decembrie 04, 2016, 08:51:41 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

iris


iris

#46
Am primit o parte din desene,sunt lucruri,care nu le ,,deslusesc"
  Am voie sa pun un desen aici,poate vreun coleg(milos) m-ar ajuta?
    Multumesc.

cristiantutuianu


blue marlin

Nu cred ca deranjeaza pe nimeni daca atasezi un fragment din setul de planuri.

Iar baietii deabia asteapta sa traga cu ochiul la ele...
Nothing is impossible...

Vali

Teoretic n-ar trebui sa fie probleme, fiindca atasamentele sunt vizibile doar userilor inregistrati. Deci cineva din afara forumului nu poate vedea ce atasamente avem noi pe forum.
Totusi, dpdv etic e bine sa evitam sa punem pe forum materiale protejate de drepturi de autor.

Ca sa impacam si capra si varza (doar am promis ca te ajutam), propun sa facem asa: pune desenul pe forum ca atasament, il descarcam cei interesati, si apoi il stergem de pe forum. Dupa care discutam aici pe topic orice nelamurire.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

cristiantutuianu

Hai Iris pune sa  .......vede și ochiul nostru  ???:o
Ori vrei sa pui la încercare răbdarea băieților

iris

#51
am atasat ceva(un plan),nu stiu daca se vede.

iris

Vali,sa-l stergem de pe forum,intr-un timp rezonabil.Multumesc.

Vali

Gata, l-am sters. In pdf-ul atasat ai bulkheadul 1, adica primul perete transversal al barcii. Acum intreaba ce e neclar.
Daca sunt curiosi care mai vor desenul, sa-mi scrie pe privat, si il trimit pe mail.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Thor

Se vede excelent. Daca ai putea sa pui ceva si longitudinal, eu chiar aș fi multumit.  Vali are grija sa radă tot.

Thor


cristiantutuianu

Vali  >:( >:( >:( tare repede ai șters fișierul.  :'(
Lasă si tu cateva ore după care il stergi
Daca nu e prea mult!

Vali

Ai nevoie, spune-mi si ti-l trimit. Nu e bine sa stea prea mult pe forum. Il respect prea mult pe Richard Woods ca sa fiu partas la devalorizarea muncii lui.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Thor

Asta este foarte corect desi... mi-ar fi plăcut si ceva longitudinal. Nici nu m-am uitat, cat costa planurile?

iris

intreb asa:
   care ar fi grosimea si latimea cherestelei(zic romaneste!) pe care ar trebui sa o lipesc cumva pe suprafata placajului?
    Nicaieri in desen nu-mi spune.Nu am sectiuni(poate o sa-mi trimita)as prefera o sectiune pe oriunde:)))
     Nu am scris proiectantului,insa,cand iti faci gandul la cum sa te apuci de treaba,incepi sa te intrebi de ce sa nu ai desenul tot?M-ar ajuta forte mult cateva sectiuni.
      Nu imi spune nici in celelalte desene,si nu sunt mai detaliate ca celelalte.Pot fi desenate in cad,dupa cote(am si desenat) dar,tre vazute si in sectiune,si aici,sunt sarac.L-am intrebat,o sa raspunda.L-am intrebat si daca are desenele in dxf,asta m-ar ajuta,le masor.