Pescuitul, boala grea :)

Creat de Vali, Februarie 08, 2012, 09:31:30 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ionitzady

hai modi cu matizu asta ca am dat tarcoale tot wekend-dul asta pe la calc si l-am incarcat de baleeeeeeee



numai la tv cand este o faza mai calumea baga reclama dew 30 min de te lasa cu ochii in soare

modi

Hei , io sunt sacul fara fund ? Vine si urmarea . E inca ciorna in Word . Ii lipseste poanta . Si banuiesc ca p-aia o astepti , nu ? ;)   

Am niscaiva probleme ..... Cand ma linistesc si-am stare s-o termin .... crede-ma ca n-am sa pierd vremea . O postez imediat .

..............................

p.s. Sanchi , nu-i misto s-astepti urmarea ? Am invatat io de la astia cu serialele lor ! Barem Prison Break m-a incaruntit asteptand de la o saptamana la alta !

Cele bune prietene ! ;)

ss

Mama ei de viata, cand ma aduce si pe mine soarta ( blonda ), pe malul Dunarii, la Galatzburg, de Rusalii, mi-o ia viitura inainte. Frati galateni, imi dati si mie o idee de loc de pescuit in weekendul viitor, ca sa nu stau ca pensionarii pe scaunel in Port cu speranta doar la o platica si-un morunas de criza, please?

bradutzu

pai eu am iesit ieri la pescuit cu un coleg de forum si am pescuit la intrare in bazinul de la docuri unde a prins 3 somotei dintre care doar unul la 2-3 kg si ceilalti micuti dupa care am fost in scurta unde eu am avut o trasatura dar ratata!
dunarea arata ca un pamant diluat cu apa!
Sa auzim numai de bine!

modi

Citat din: bradutzu din Iunie 17, 2013, 02:23:07 PM

dunarea arata ca un pamant diluat cu apa!

Se spune " Dunarea e de cacao ! "  ;D ;D ;D ;D

p.s. Ce puii mei voiai la cota asta ? Nu vezi ca "scoate scantei pe maluri" la ce debit are ?

bradutzu

asa se spune cum zici tu! din pacate oricum i-ai zice tot naspa e apa!
Sa auzim numai de bine!

ss

De asta am intrebat si eu unde se poate pescui, cacao nu bun!  :P

modi

Citat din: bradutzu din Iunie 17, 2013, 08:53:39 PM
asa se spune cum zici tu! din pacate oricum i-ai zice tot naspa e apa!
Si-atunci ? Ce dracu de rost are sa tragem de topicu' aista ?
O sa-i vina vremea , precis ...... Asteptam sa se "aseze" si-om vedea atunci ce si cum ......  ;) ;) ;)

Intersect

@ SS Las ca te tinem informat in legatura cu capturile pe Dunare plus locurile de pescuit....
Born to fish,forced to work!!!

Dragos

Teoretic,acum doar prin delta e posibil sa mai pice ceva,pe dunare nu cred sa fie sanse.dupa cate stiu eu nu prea merge pe nicaieri bine.am fost plecat cateva zile la rosu,dar a mers prost,doar vreo 4 crapi,in rest foarte mult ciortan la kg.mai musca si somoteiul noaptea.erau perioade cand nu puteai da la peste din cauza rosioarei,musca la orice.

Intersect

Ce scurti in banda sunt americanii...Fura curent tare :))
Peoria Carp Hunters
Born to fish,forced to work!!!

modi

Citat din: Dragos din Iunie 17, 2013, 09:39:15 PM
nu puteai da la peste din cauza rosioarei,musca la orice.

Rosioara are ..... doua saptamani pe an in care " face legea" . Prima - cam acum , in Iunie , dupa iesirea din bataie , a doua - prin sfarsit de Octombrie .....

In astea doua saptamani e "Queen" in Dunare .... Nu se apropie alta "albitura" de carligu' cu mosmoande . Misuna rosioara ca dementa-n juru' ei . Singura sansa de-a te simti bine ca pescar este ca , odata cu fraiera de rosioara , sa-ti dea un stol de vaduvite prin fire ......

Daca va spun c-am prins rosioara la boilies .... ma credeti ?

Ciby

Eu te cred, cu siguranta!
Am prins intro toamna pe canalul Mustaca rosioare la broscute. Doua broscute pentru somotel, doua rosioare, trageau ca nebunele de am crezut ca l-am inhatat pe mustacios!
Asa prapad n-am vazut in viata mea, in doua ore am prins peste 50 de kg de rosioara in trei insi si o luam pe alese, doar ce credeam ca merita.

bradutzu

Citat din: Dragos din Iunie 17, 2013, 09:39:15 PM
Teoretic,acum doar prin delta e posibil sa mai pice ceva,pe dunare nu cred sa fie sanse.dupa cate stiu eu nu prea merge pe nicaieri bine.am fost plecat cateva zile la rosu,dar a mers prost,doar vreo 4 crapi,in rest foarte mult ciortan la kg.mai musca si somoteiul noaptea.erau perioade cand nu puteai da la peste din cauza rosioarei,musca la orice.


unde la Rosu?
sunt ateva locuri de referinta pe acolo!
Sa auzim numai de bine!

Dragos

De referinta nu prea mai e nici un loc,conditiile se schimba de la o perioada la alta. Oricum o mare parte din canal e ocupata de plauri.trebuie incercat in mai multe locuri.