barca modificata rog ajutor

Creat de aditm, Ianuarie 25, 2014, 11:33:11 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

modi

Foarte misto ideea , doar ca ar fi meritat putin "elaborata" .

Personal as fi recurs la niste perforatii mari in piesele verticale ( strict decorativ ) iar piesei orizontale i-as fi dat o forma ceva mai lata si chiar un design futurist . Ceva de genul unui deltaplan . Ar fi facut si putina umbra .......  ;)

aditm

  Da, perforatiile cred ca urmeaza, m-am gandit si eu la ele, in schimb la partea de sus am doua variante pentru umbra, una fixa(foto1) si una retractabila( foto2) inca nu sunt hotarat care sa o folosesc, urmeaza sa le mai studiez si mai ar fi o varianta sa-l pot face si rabatabil catre prova barcii dar imi da mai mult de lucru :(

aditm

     baba mea incepe sa prinda forma ;)

corsarul

#48
Frumoasa !!
Estetic, arata foarte bine  ;)

moneytehnik

Asta-i pozitia normala... si arata foarte fain.

aditm

    cred totusi ca il voi monta cu inclinatia catre prova, imi lasa mai mult spatiu pentru manevra si pescuit in spate, plus ca peste motor mai vine montat si un bullbar cu platforma, grea hotarare, ajutati-ma cu pareri.

aditm


dany

Ai cerut pareri si le primesti,sper ca bine ;)  Arata bine asa cum ai montat-o dar pe o barca de agrement,de plimbari,de ce vrei tu ,dar  nu pe una de pescuit.Daca e s-o montezi invers,spre prova,nu te v-a incurca prea tare la pescuit,dar parca arata nu stiu cum,nefiresc...?!La urma urmei e barca ta,ai muncit muuuult la ea si ai tot dreptul "sa te joci".E bine sa stii cand sa te opresti.si s-o scoti pe apa.Succes!

aditm

#53
     Multam mult, nu stiu cum sa fac, imi place si asa si asa :o, daca montez catre prova(foto1) pot sa-l fac si rabatabil pentru orice eventualitate, sa-i mai pun o bara cu niste suporti de bete si pe post de acoperis din prelata in partea din spate sus, mai astept si alte pareri va rooooooog.

aditm

      barcuta mea prinde culoareeee! ;)

corsarul

Eeeeee !....aici e' vorba de arta !  ;)

dany

i-mi place ''dileala ''asta a ta ! E UN COMPLIMENT 100 LA 100!Si eu intr-o postare anterioara te sfatuiam sa-i dai drumul mai repede pe apa,dar se vede ca mai ai TREABA! Frumos din partea ta!!!! ;)

aditm

     Multumesc frumos, acu daca tot mi-a venit si pasarica asta o mai tin putin, mai ales ca, copilul care o picteaza o face cu pensula, dureaza putin mai mult dar merita, are o mana si o imaginatie de necrezut, sa-l tina Dumnezeu tot asa, cand s-a apucat de pictat si am vazut ce a facut pe barca mi-a venit sa ma iau cu mainile de cap :'(, dar dupa vreo 2 ore de lucru cand lucrarea a prins contur imi venea sa sar in sus ;D sincer, i-am oferit si mai mult decat mi-a cerut fara discutii, oricum pretul e foarte acceptabil.
    Toata stima si multa sanatate va doresc.

moneytehnik

Bun pictorul... la fel si ideea!

aditm

#59
   Salutareeee domnilor, incet incet ma apropii de final, greu cu timpul, greu cu lucru, greu cu leii dar pana la urma si pasarica asta merita.