Salupa italiana de fibra

Creat de ionitzady, Decembrie 04, 2011, 02:41:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

ionitzady

Nu , nu este feteasca dar cred ca nu dezamagesc... , este palinca din aia veche statuta in butoaie de prin maramures  ;D

mustatza

Citat din: ionitzady din Martie 06, 2014, 12:48:28 PM
Nu , nu este feteasca dar cred ca nu dezamagesc... , este palinca din aia veche statuta in butoaie de prin maramures  ;D


extraordinar!!!!! cum pot unii sa ate cu dusmanul in casa. ;)

cristiantutuianu

Citat din: ionitzady din Martie 06, 2014, 12:48:28 PM
Nu , nu este feteasca dar cred ca nu dezamagesc... , este palinca din aia veche statuta in butoaie de prin maramures  ;D
;D ;D ;D nu creaza dependenta ajuta la imaginatie  ;D ;D ;D de aia au iesit asa faine


Daca aveai o sursa de burete cu celule deschise ( nu absoarbe si nu retine apa)....era chiar profi pentru ambarcatiune .
Felicitari !

ionitzady

Multumesc pt aprecieri , bradutzu a pupat putin din "inspiratie" (adica palinca) iar dany a fost martor . Cat despre lucrarea mea a fost low cost cu materiale " reciclate"

cristiantutuianu

Citat din: ionitzady din Martie 06, 2014, 02:45:30 PM
Multumesc pt aprecieri , bradutzu a pupat putin din "inspiratie" (adica palinca) iar dany a fost martor . Cat despre lucrarea mea a fost low cost cu materiale " reciclate"
Ce noroc au uni...." inspiratie". :( daca situatia impune asta e....

Citat din: ionitzady din Martie 05, 2014, 06:48:36 PM
Dragii mei a venit randul banchetei spate sa primeasca putina atentie asa ca dupa un lung si minintios studiu , am decis sa las bancheta veche si sa vin cu doua perne ( sezut + spatar ) cu care sa fac ce vreau , sa le pun la plimbareala , '' sedinta foto ''   :o , sau sa dorm pe ele in barca . Dupa ce am prins curaj,  am croit materialul si am cautat pe cineva sa le coasa ...  , dupa un timp m-am jucat cu bolduri si cand am vazut ca prinde forma mi-am adus aminte ca am o masina de cusut si ca nimeni nu s-a nascut invatat asa ca ...  puteti vedea  ::) ::) ::) :P :P :P
Ce material ai folosit ?

ionitzady

Cele 2 perne ( sezut si spatar) sunt facute pe placaj osb de 6 care urmeaza sa fie ramforsat cu un strat de fibra pe care v-a fi lipit burete obisnuit. Buretele va fi imbracat cu ceva impermeabil si la urma vinyl  care se vede.

ionitzady

astazi am pus prima piatra la temelie, am inceput constructia peridocului .

daca Vali considera ca trebuie deschis un nou topic , nu am nimic impotriva dar nu am vrut sa incarc forumul cu chesti inutile , peridocul este facut low cost  dar sper sa iasa ceva misto , deci sunt deschis laudelor , criticilor si sfaturilor


SI ASA A INCEPUT SA IA NASTERE

ionitzady


ionitzady


Intersect

Salut Ady,ai pregatit-o de Dunare?Cand o dai la apa?
Born to fish,forced to work!!!

ionitzady

he he tati mai dureaza , dar nu ma grabesc ca oricum nu ma duc la peste pana-n prohibit . Vreau sa ma axez pe confort si gadgeturi

Intersect

Nu te duci,eu as iesi si maine.Sper ca saptamana viitoare sa ma apuc de uleiuri filtre si pompa de apa si cred ca ies cu ea.
Spor la treaba
Born to fish,forced to work!!!

mustatza

banuiesc ca peridocul nu este pt omologare rar.
sau?

ionitzady

nu, nu este , dar ? ce nu este-n regula

ionitzady

a venit vremea integrarii in gasca cap compas si ,  scuze  cristii , am modificat putin pt a ajusta la micuta mea barca