"Baiaram" la Bucuresti

Creat de modi, Iulie 26, 2013, 12:12:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 10 Vizitatori vizualizează acest subiect.

felicimond

Am revenit cu o informatie in plus pare-se necesara la depunerea banilor in cont. Numele meu este Budei Dragos Vladimir. Traiam cu senzatia ca toate lumea stie deja si cred ca din acest motiv nu mi-a trecut prin cap sa imi dau si numele odata cu numarul de cont.

felicimond

Citat din: dany din Octombrie 15, 2013, 06:29:20 PM
O RUGAMINTE AM: Daca cineva mi-ar putea aduce niste planuri pt. o barcuta de 2 persoane[ pt.pescuit fireste],voi fi paharnicul  lui personal :) :)  :)daca s-ar putea desfasurate mai bine,discutam conditiile de predare-primire .SALUT SI TRECETI-MA PE LISTA!!!

Salut Dany,

Eu am gasit pe net planuri de executie postate gratuit de FAO (Organizatia pentru Hrana si Agricultura a ONU) pentru mai multe barci de pescuit. Le gasesti aici:
http://www.fao.org/docrep/007/y5649e/y5649e00.htm#Contents

modi

Citat din: felicimond din Octombrie 17, 2013, 08:03:45 AM
Am revenit cu o informatie in plus pare-se necesara la depunerea banilor in cont. Numele meu este ......

"Gand-la-gand cu bucurie" , sau "Mama Telepatie" ! M-am logat intocmai pentru a va sugera sa va dati numele la depunerea banilor in cont .....
Exact ce spune Dragos , ne stim dupa nick-uri ( marea majoritate ) .....

Vali

Am decartat contributia de 40 lei, deci deja suntem 3 participanti deplini: Modi, Felicimond si subsemnatul.
Atentie cand mergeti la Bancpost sa depuneti banii: functionarii de la ghiseu sunt cei mai acriti si mai comunisti dintre toti "bancherii" pe care i-am vazut. Cred ca i-au intrecut in acreala si pe cei de la CEC :P.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

felicimond

Confirm aparitia in cont a 40 RON. Inca nu se vede platitorul, dar s-a marit soldul. S-a spart gheata!

bogdanbuciu

am facut si eu un trasfer, dar maine se va executa tranzactia. Ma simt deplin, ca cei de mai sus.

Pentru Dany: te-ai baga paharnic pentru desfasuratele designului din postul asta?
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

dany

Omule bun,mi-ai aratat o bijuterie de barca dupa inima mea.Citisem postul asta si remarcasem calitatile ei ,numai buna pt. un pescar singuratic cum am sa redevin in curand.Deja ard de nerabdare sa ma apuc de treaba,dar sa ne vedem mai intai la petrecere si sper ca ve-i fi multumit de''prestatia'' mea.Mii de multumiri !!!!

Florio

Citat din: Vali din Octombrie 17, 2013, 05:23:42 PM
Am decartat contributia de 40 lei, deci deja suntem 3 participanti deplini: Modi, Felicimond si subsemnatul.
Atentie cand mergeti la Bancpost sa depuneti banii: functionarii de la ghiseu sunt cei mai acriti si mai comunisti dintre toti "bancherii" pe care i-am vazut. Cred ca i-au intrecut in acreala si pe cei de la CEC :P.

Draga, mie domnisoara de la ghiseu numai ca nu mi-a facut cu ochiul ;) . Era numai un zambet si o gluma.
Daca mai vrei sa depui vreodata, vino aici la sucursala Brancoveanu, ca te face asta din gene si ii dai toti banii de placere :) .

Intersect

 De acord cu Florio,tot o prințesă mica si sexoasa am avut plăcerea să întâlnesc la agențiadin Micro 19.
Nu va fie ffrică apelați cu incredere :)
Born to fish,forced to work!!!

modi

#69
Mai baieti , eu astazi , in lipsa de orice alta ocupatie , am trecut la cele randuite de catre pildele "sfantului Chermez Alcooliteanu" .

Recte la curatenie , optimizarea maxima a spatiului , reparat scaune bulite , etc .

Maine urmeaza altele :

- Proiector cu trepied - pentru orele de intuneric la care inca mai sfaraie ceva pe focuri ,
- "Capre" pentru masa suplimentara ,
- dezprafuit , igienizat , curatat ( pe cat se poate , evident ) mediul , etc . O sa-mi mai dea mie prin cap una-alta referitor la bunul mers al intalnirii .

SA VA PUNA DRACU' SA NU COTIZATI URGENT la contul lui Dragos !
Pai , nene , am praf ...... si-n albu' ochilor !!!  :o

........................................................

Acu' va las .... Ma duc sa bat cainele preventiv . Pentru ca multi nu stiti ca-l am de "coleg de munca" pe Blacky , caruia-i va "ploua in gura" pe intreaga durata a intalnirii . Cum spuneam , ma duc sa-l bat preventiv , sa nu deranjeze prea mult cu prezenta-i idioata . Nu de alta , da' ...... pute . Si a prost , si a caine ud . ( cel mai prost caine din lume ..... il am io ! Imi iubeste atelierul ! )

E baiat bun , va asigur !  ;)

Florio

Citat din: modi din Octombrie 18, 2013, 03:42:16 PM
Mai baieti , eu astazi , in lipsa de orice alta ocupatie , am trecut la cele randuite de catre pildele "sfantului Chermez Alcooliteanu" .

Recte la curatenie , optimizarea maxima a spatiului , reparat scaune bulite , etc .

Maine urmeaza altele :

- Proiector cu trepied - pentru orele de intuneric la care inca mai sfaraie ceva pe focuri ,
- "Capre" pentru masa suplimentara ,
- dezprafuit , igienizat , curatat ( pe cat se poate , evident ) mediul , etc . O sa-mi mai dea mie prin cap una-alta referitor la bunul mers al intalnirii .

SA VA PUNA DRACU' SA NU COTIZATI URGENT la contul lui Dragos !
Pai , nene , am praf ...... si-n albu' ochilor !!!  :o

Sa traiesti, om bun !
Asta e apropo de ce am spus eu : " Sa-l vedem pe Modi pe unde scoate camasa" .

Deja cu activitatile astea ai suflecat-o pana dincolo de coate, daca nu cumva ai scos-o de tot ! :)
Si inca nu ne-am apropiat de ziua "Z" !

modi

Citat din: Florio din Octombrie 18, 2013, 03:47:02 PM

Sa traiesti, om bun !
Asta e apropo de ce am spus eu : " Sa-l vedem pe Modi pe unde scoate camasa" .



Stii bancu' cu ginecologu' dat afara din spital si care se duce sa dea proba de lucru la .... Service Auto ?

Intersect

Citat din: modi din Octombrie 18, 2013, 03:51:21 PM
Citat din: Florio din Octombrie 18, 2013, 03:47:02 PM

Sa traiesti, om bun !
Asta e apropo de ce am spus eu : " Sa-l vedem pe Modi pe unde scoate camasa" .



Stii bancu' cu ginecologu' dat afara din spital si care se duce sa dea proba de lucru la .... Service Auto ?

  Tare bancul trebuie spus...
Cum a spus Florio sa vedem cum scoti camasa...
  Multa sanatate sa ne vedem cu bine.
Born to fish,forced to work!!!

dany

Modi,dupa cate vad eu si cainii ii avem la fel,numai ca al meu este o EA,Gina o chiama.E cea mai buna rasa de caini care exista,rog cunoscatorii sa nu rada.Toate catelele care le-am avut la curte au avut numele asta in cinstea unei ''GINE ''pe care am avut-o candva,numai ca urmatoarele au avut altfel de caracter :D :D :D.Oricum,n-am prea fost'' legat de ea'' ;D ;D ;D Am sa-i fac o poza sa i-o aduc cainelui tau ca sa aiba motiv  de disparitie pe sub un sopron pe undeva.....

modi

#74
Citat din: dany din Octombrie 18, 2013, 04:42:33 PM
...... fac o poza sa i-o aduc cainelui tauca sa aiba .......

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Nu-i al meu , da-l dracu ! Da' el asa crede . E gata sa bage o laba-n foc pentru asta !  ;D ;D ;D ;D ;D
Nu v-am zis ? E prost !

Acu' , daca el asa crede , si nimic nu-l poate convinge de contrariu ...... ce dracului sa-i fac ? Il suport , da-l in p...a ma-sii .

................................

Acu' ..... vreti , nu vreti , ...... il trec la Lista Verde ! Numa' batut in cuie pe vreundeva ar lipsi de la baiaram .  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D