Pescuitul, boala grea :)

Creat de Vali, Februarie 08, 2012, 09:31:30 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

momaul

Salut. Cristi si eu am cere la Domnu profesor care a fost acceptata asa ca la anu eu trec la aparatu de fotografiat,am inteles ca asa se procedeaza.

bradutzu

Avea o cicatrice urata. Probabil lovit de vreo barca sau atacat de răpitori când era mai mic. Părea ca ii lipseste o bucata de maxilar
Sa auzim numai de bine!

bradutzu

Citat din: dflorin din Aprilie 06, 2015, 10:05:53 PM
Felicitari Bradutu!...e clar. Bradutu e tata lor.
Crede-mă ca sunt multi mai buni ca mine
Eu sunt încă invatacel
Sa auzim numai de bine!

bradutzu

Citat din: momaul din Aprilie 06, 2015, 10:17:42 PM
Salut. Cristi si eu am cere la Domnu profesor care a fost acceptata asa ca la anu eu trec la aparatu de fotografiat,am inteles ca asa se procedeaza.
Trezit
Mai întâi se trece la invatat, pe urma la munca.
Faci provizii de gheata ca dupa câteva mii de aruncari cu lanseta de spinning la somn iti vine sa iti bagi mana la congelator dar trece dupa câteva partide.
Dupa asta ai câteva rateuri ca nu stiu sa dai contra cum trebuie si abia dupa aia te gandesti sa iti faca cineva poze ca oricum tu nu esti in stare sa faci poze ca dupa primul somn scos tremuri ca varga
Sa auzim numai de bine!

momaul

Salut. Cristi n-ai inteles eu ziceam ca primul an am inteles ca trbuie sa te ocupi cu fotografiatul celor care prind ca sa vezi cum sta traba si abia anul urmator pui mana pe lanseta de spining

dflorin

Cum povestea Bradutu si anume ca a lansat de o mie de ori pina i-a amortit mina, eu cred ca are o mulineta cu baie de ulei, cu radiator de racire si cu reviziile la zi.... Inca odata...bravo!

dany

Ce lanseta ai folosit cu ce mulineta si cu ce fir?
Observi ca e o singura intrebare! ::)

bradutzu

Unicat Dream Fish II de 3 m, Ryobi Applause de 8000, Berkley Whiplash de 65 lb, inaintas de 0.8 Kevlar
Salutari!
Sa auzim numai de bine!

dany

Ms. Bradutule
Urmeaza 2 luni de balti private mai mult sau mai putin imputite[scuza-ti termenul].catch&release la unele pt. crap,caras ,eventual vre-un ten sau in cel mai rau caz,rosioara,si raci.
Anul trecut am ''pupat'' si eliberat de mi s-a urat....s-a vedea anul asta

bradutzu

probabil voi merge de vreo 2 ori la balti cand nu voi mai rezista!
in rest, plimbare pe Dunare cu sonarul, si "vanat" locurile pentru "dupa prohibitie"!
urmeaza cea mai grea perioada pentru un pescar!
Sa auzim numai de bine!

ziuamarinei


bica77

Stati linistiti pe la noi nimeni nu se leaga de tine daca dai la undita sau lanseta,stiu veti spune dar constiinta ta de pescar bla bla bla fratilor nenorocitii dau la curent si in prohibitie iar eu sa ma distrez un pic oare nu se cade?

ziuamarinei

Nu prea , frontiera e pe apa 24/24. E primul an cand nu am vazut toane in prohibitie. Cel putin in zona nostra, la Galati sat. :D
Dar mai e putin.

Fritz

 Pe Borcea numai PF-ul si guvidul mai misca. Dar guvid ca degetul mic...,,protejat" !!!  ::)

mariusm piesenoi111

Din păcate eu am văzut plase trase pe toată bucata Zimnicea Giurgiu de 1 mai .....și politia era pe acolo....