Pescuitul, boala grea :)

Creat de Vali, Februarie 08, 2012, 09:31:30 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 9 Vizitatori vizualizează acest subiect.

byteworks

Eu spun prezent fara doar si poate!

cristiantutuianu



modi

#303
Citat din: cristiantutuianu din Noiembrie 07, 2013, 09:40:44 AM
ce parere ai modi despre ce face nenea asta


E un crankbait eficient - zic eu - pe ape repezi si tulburi ( intr-o apa limpede sclipirile soarelui in vopseaua astuia ... sperie)
Eficient predilect la avat . Mai apoi la stiuca si accidental la somn flamand sau aparator de cuib .
Se preteza perfect la jerking "fierastrau" sau evolutii rapide urmate de pauze de atac .

Este doar intuitiv ce spun . N-am dat cu el , nu-l cunosc . Asta-mi inspira .

Interesant design !

.....................................................

Personal consider ca naluca cea mai eficienta trebuieste sa imite ca forma si atitudine in apa pestele autohton . In mos special obletele , hrana de baza a rapitorilor din Romania . Aici spun fara nicio retinere ca naluca ce-l imita cel mai bine este Yozuri Cristal Vibe ( http://voblery.com.ua/images/product/89_l.jpg )

Din nefericire nu se mai fabrica , si se mai poate procura doar din stocurile magazinelor de pe intreg mapamondul prin intermediul cuiva de prin preajma .

Sebile a incercat sa copieze naluca asta , ba chiar s-o perfectioneze . Aiurea ! Mai rau a stricat-o ! Mult mai rau , a adus-o pe piata la un pret prohibitiv ( undeva la peste 10 E ! ) .

In fine , repet , naluca de-o prezinti ma inspira . Promite .

....................................

p.s. Eu zic sa ne facem sectiune de spinning . Prea ne-a luat valul p-acilea !  ;)

modi

Citat din: modi din Noiembrie 07, 2013, 07:21:05 PM
Yozuri Cristal Vibe
Din nefericire nu se mai fabrica , si se mai poate procura doar din stocurile magazinelor de pe intreg mapamondul prin intermediul cuiva de prin preajma .



Baaaaai , chiar asa !!!!! Nouajnoua , Intersect , nu gasiti "maimuta" asta prin drumurile voastre ?
Vreau ..... 10-12 bucati !!!
Ma puteti ajuta ??

Intersect

Citat din: modi din Noiembrie 07, 2013, 07:28:36 PM
Citat din: modi din Noiembrie 07, 2013, 07:21:05 PM
Yozuri Cristal Vibe
Din nefericire nu se mai fabrica , si se mai poate procura doar din stocurile magazinelor de pe intreg mapamondul prin intermediul cuiva de prin preajma .



Baaaaai , chiar asa !!!!! Nouajnoua , Intersect , nu gasiti "maimuta" asta prin drumurile voastre ?
Vreau ..... 10-12 bucati !!!
Da clar sa imi spui producător și tara de origine,o găsesc eu nu iti fa probleme.
Am si eu ceva asemănător sa o găsesc si o iau cu mine,parcă de la Salmo


Ma puteti ajuta ??
Born to fish,forced to work!!!

modi

Citat din: Intersect din Noiembrie 07, 2013, 07:34:58 PM

Da clar sa imi spui producător și tara de origine,o găsesc eu nu iti fa probleme.


Mersi !!! Extrapolam sambata !  ;)

cristiantutuianu

Modi am trimis la un amic din UK astept......poate,! poate !!!

http://voblery.com.ua/images/product/89_l.jpg

modi

Citat din: cristiantutuianu din Noiembrie 07, 2013, 07:49:58 PM
Modi am trimis la un amic din UK astept......poate,! poate !!!

http://voblery.com.ua/images/product/89_l.jpg

Danke man !!!! Trei sixpack-uri de ..... ce bei tu ! Reci !!!!  ;)

cristiantutuianu

modi
ce daca produsul este scos din fabricatie
da zi mei omule nume cod produs fabricant ......
am vorbit aseara cu un amic din state si imi oferea tot ce era pe planeta dar nu .....ce iti doreste inima
baiatu foarte binevoitor dar..... ia uite ce imi oferea

cristiantutuianu

pentru episodul "doua maini dibace"

cristi80

Ca si imitatie de oblete mai este si Salmo Thrill,eu am avut succes cu el la avat.

cristiantutuianu

pentru episodul "doua maini dibace" 2

Florio

#313
Citat din: modi din Noiembrie 07, 2013, 03:19:08 AM
Citat din: Vali din Februarie 08, 2012, 09:31:30 PM
Pescuitul , boala grea !
Da ? Hai sa va "imbolnavesc" nitel cu niscaiva bibani de Bicaz  :o :o :o



Ne imbolnavesti maine, Modi, cu preparatele alea care au sa paralizeze Arta Lemnului :) .
Bibanii sunt frumosi foc, dar nu stiu zau daca as gusta asa ceva... nu vezi in ce hal fumeaza ?
Viciosi, degeaba consuma apa plata. :)


cristiantutuianu