Babutza

Creat de Moshu, Mai 17, 2014, 10:05:11 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 14 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Ciby

Mama Doamne!
Ce naiba se intampla? De ce atata harababura?  :-\
Babutza am inteles, este a Mosului, dar asta a ta, Modi, ce este si a cui este? Nu e First Lady? Sunt complet in ceata!  :o
Si una peste alta, titlul pozei din postul de mai sus este "Lady", dar cand o deschizi titlul se modifica in "Babutza". Frate Modi! Atat de mult ai ridicat standardele in ce priveste babutzele? Sau o babutza este o suma de varste, sa dea pe-acolo, un 50-70 ani!  :P

modi

Citat din: Ciby din Iunie 20, 2014, 01:35:59 PM
Mama Doamne!
titlul pozei din postul de mai sus este "Lady", dar cand o deschizi titlul se modifica in "Babutza"

FOARTE TAREEEEEEE !!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Nu sesizam daca nu-mi spuneai tu !

Plus la karma , frate !  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

acig

Ma bag si eu;
Pentru ca este o clona,de ce nu ii zici Dolly? Si asta pentru ca barca pare foarte reusita!!!
Succes si sa nu cobori standardele!!!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Ciby

#93
Hai ca daca'm citit din colt in colt, am inteles nimic.
Bag seama ca te-ai apucat de piratat proiecte indragite!  ;) Ai vazut succesul celor din Constanta si-ai vrut sa deturnezi atentia la Bucuresti. Atentie brigada Constanta, avem un KGB-ist printre noi ce umbla cu fofarlica.
Admin, fa-i un topic separat si muta-l la mansarda sa-l vada toata lumea!  :P
Daca rezultatul va fi cel putin la nivelul Babutei fracute de Moshu (si nu cred sa nu fie asa avand in vedere ca omul asta are asa niste standarde ridicate, plus trei maini drepte si ca toti ochii sunt pe el!), il coboram in living, printre trofee!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Hai, spor la treaba si dute ca se intareste epoxidica in pahar!  ;)
Ah ce te invidiez!!! :(


PS
A fost un pamflet!

Spinoza

Citat din: Moshu din Iunie 09, 2014, 04:59:40 PM
N.B. babutza e in asteptarea "inimioarei" nou-noute (Suzuki DF 2.5) comandate la sfarsitul saptamanii trecute :)
Ma alatur colegilor care v-au felicitat deja pentru realizare!
Ce vreau sa va intreb: puteti aproxima greutatea barcii in aceasta faza de constructie? Dar la final?
Multumesc.
"Curata ograda ta, bucura-te de curatenie si lasa gunoiul vecinului acolo unde vecinul insusi l-a pus."
Nicolae Steinhardt

acig

Nu are timp;urmaresc la fata locului lucrarea: cca 40Kg la flinal.
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Moshu

Citat din: Spinoza din Iunie 22, 2014, 08:36:42 PM
Citat din: Moshu din Iunie 09, 2014, 04:59:40 PM
N.B. babutza e in asteptarea "inimioarei" nou-noute (Suzuki DF 2.5) comandate la sfarsitul saptamanii trecute :)
Ma alatur colegilor care v-au felicitat deja pentru realizare!
Ce vreau sa va intreb: puteti aproxima greutatea barcii in aceasta faza de constructie? Dar la final?
Multumesc.

Salut.
Multumesc pentru felicitari si scuze pentru raspunsul intarziat.
La momentul la care ti-a raspuns Acig barca avea vreo 35-36 kg iar de atunci s-a mai "ingrasat"cu vreo 4 kg (2 kg vopsea poliureica bicomponent Europol de la Europlastic, 1 Kg lac pentru ambarcatiuni Deutek de la Dufa si 1 kg capacele de la compartimentele etanse prova si pupa). Dupa ce am luat-o azi in carca (am scos-o de pe apa si am urcat-o pe masina) pot confirma ca greutatea estimata de Acig este corecta, are intr-adevar aproape 40 kg, dar nu mai mult.
I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...

Moshu

#97
Cu scuzele de rigoare ca n-am mai postat nimic referitor la "evolutia" Babutzei (lipsa de timp si chef din cauza unei vesti extrem de neplacute pe care am primit-o:( ), fac bucuros, acum, prezentarile:
I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...

Moshu

#98
"felicitarile, masa si dansul" - adicatelea botezul si lansarea - au avut loc astazi pe lacul Siutghiol. Intrucat proiectul a ajuns la final iar barca pluteste - si o face bine -, nu-mi ramane decat sa multumesc tuturor celor care au fost prezenti la lansare, tuturor celor care m-au sfatuit si ajutat, comunitatii Capcompas si Brigazii Constanta pentru sustinere si, la urma dar celui dintai, lui Cristi Tutuianu, Nasu' Mare, pentru tot ajutorul acordat in aceste exact 2 luni trecute de la trasarea primei linii pe foaia de placaj pana la punerea Babutzei pe apa. 
I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...

Vali

E o frumusete de barcuta - frumoasa frumoaselor :), Scuze, dar n-am gasit alte epitete mai sugestive, m-am trezit si am ramas masca despre cum arata Babutza. Respect Constantenilor si sa va bucurati de ea :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Spinoza

Superba!
Sa va dea Dumnezeu sanatate si sa va bucurati de ea multi ani de acum incolo!
Scuze ca insist cu intrebarile, dar cum se impaca cu motorul ales? Nu vad furcheti si nici strapazane - nu folositi vasle?
"Curata ograda ta, bucura-te de curatenie si lasa gunoiul vecinului acolo unde vecinul insusi l-a pus."
Nicolae Steinhardt

modi

Dragii Moshului , ..... sunteti absolut uluitori !

Bravo fratilor ! Va felicit din toata inima ! Babutza e o bijuterie !

pelicanul

Stiti care e problema cu Babutza asta? Cred ca, din cauza ei, m-a prins si pe mine microbu' constructiei de barci. Da' rau de tot! Nu stiu cum o sa fac, dar simt ca trebuie sa pun si eu pe apa ceva, o "chestie", la care am pus si eu mina sa mesteresc ceva. E rau de tot!  :)

acig

E o mare problema: nu te induri sa te dai jos de pe aceasta babuta;E tare BUNA fratilor,si nu e babuta e juna si de nadejde!!! Cam asa:
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Spinoza

Mi-ar placea o poza in care sa se vada cum fixati barca pe masina, dar poate o sa vina si asta, nu-i asa?...
"Curata ograda ta, bucura-te de curatenie si lasa gunoiul vecinului acolo unde vecinul insusi l-a pus."
Nicolae Steinhardt